ABA 2: Zaslužena zmaga proti ekipi Kansai Helios

Precej bolje kot lanska, se je začela letošnja sezona v ABA 2 ligi. Po prvem porazu po podaljšku, proti Pelisterju, je v drugi tekmi, sicer prvega turnirja v Subotici, članska ekipa Gorenjska gradbena družba Šenčur zabeležila zmago. Proti tradicionalnemu in neugodnemu tekmecu iz Domžal, je GGD Šenčur povedel v 7. minuti, ko je tretjo trojko zadel Alen Malovčič. Od tega trenutka dalje, do konca tekme, varovanci Miljana Pavkovića niso prednosti izpustili iz rok. Vrhunski prvi polčas je odigral Malovčič, ki je bil z 18 točkami tudi najboljši strelec tekme, hkrati pa je dosegel svoj strelski rekord v regionalnem tekmovanju. Ob polčasu je GGD Šenčur vodil z desetimi točkami (41:31), po treh četrtinah je bilo 59:52. Malce je zadišalo po preobratu tik pred koncem, ko je še lani košarkar GGD Šenčur, Nejc Barič zadel trojko (75:71), a je Miljan Pavković zahteval minuto odmora, po kateri je Dino Murić zadel en prosti met in postavil končni rezultat 76:71.

Šenčurska ekipa je skok dobila s kar 39:25 (Đapa in Malovčič 8, Murić 7, Čibej 6) ter bila boljša v asistencah z 18:8. Posebna zahvala gre navijačem Gorenjske gradbene družbe Šenčur, ki so prišli v športno dvorano pri Dudovem gozdu v Subotici ter dodali prepotrebno energijo in močno pomagali do zmage proti aktualnemu finalistu ABA 2 lige. Iskrena hvala za podporo.

Miljan Pavković, trene GGD Šenčur: »Večji del tekme smo nadzorovali rezultat in vesel sem, ker smo energetsko dobro reagirali po neprijetnem porazu, po podaljšku, proti Pelisterju. Igralci so imeli dobro energijo, dali so vse od sebe in mislim, da smo zasluženo zmagali. Imamo nekaj mladih, perspektivnih igralcev, ki jim manjka izkušenj, morda tudi zato tekme nismo odločili že pred zadnjo minuto. Zadovoljni se vračamo s turnirja v Subotici, kjer smo se odlično počutili v hotelu Garni Imperium, prav tako vse pohvale za organizacijo tega turnirja.«