GGD Šenčur drugič letos porazil Helios

Po prvem letošnjem soočenju Gorenjske gradbene družbe Šenčur in Kansai Heliosa v ABA 2 ligi, je sledilo še drugo, tokrat v okviru državnega prvenstva. S podobnimi težavami, kot se je GGD Šenčur ukvarjal po prihodu s prvega turnirja ABA 2 lige, ki je bil v  Subotici, se trenutno sooča Helios. V športni dvorani Šenčur je domžalska ekipa igrala brez Copota, Sirca, Nemaniča in Finca Blomgrena. Eden od načrtov domače ekipe je bil ponovitev energetsko dobro odigrane tekme pretekli teden v gosteh proti Šentjurju. Večji del tekme je bil GGD Šenčur na dovolj visokem nivoju, so pa prišle minute, ko je zgledalo, da je tekma odločena, premajhna doza energije in osredotočenosti domače ekipe, pa je Heliosu dala manjše upanje za presenečenje.

Šenčurski košarkarji so po prvi četrtini vodili krepkih 25:11, Helios je do polčasa malce znižal (41:30), saj je dobil drugo četrtino s tremi točkami razlike. V tretji četrtini je GGD Šenčur pobegnil na 45:30, a so gostje odgovorili z delnim izidom 8:0. GGD Šenčur je po koših Kmetiča in Malovčiča ušel na +12, Zadnje tri minute so bile ponovno na strani Heliosa, ki je ob koncu 3. četrtine prišel na -7 (58:51). V tretji minuti zadnje četrtine je Dino Murić zadel trojko, prednost je narasla na +15, s trojko Mateja Čibeja pa je bila tekma, bolj kot ne, odločena. Za končnih 82:70 je bil najbolj razpoložen kapetan Dino Murić, ki je 15 točkam dodal še sedem skokov (index 23). Dvomestna sta bila še Alen Malovčič (13) in Gaber Ožegovič (12). Zanimivo, da so domači konkretno zgubili skok (28:40), a bili boljši pri metu iz igre. Še posebej velja izpostaviti le štiri izgubljene žoge GGD Šenčur, med tem, ko so jih gostje izgubili 13.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »To je zelo pomembna zmaga za nas. Helios je igral brez štirih, petih igralcev, kar pomeni, da je imel manjšo rotacijo igralcev in tudi energija je bila slabša. Mi smo to izkoristili in pohvalno je, da smo imeli le štiri izgubljene žoge. Moti me, da je bil Helios boljši v skoku. To nismo nadzirali in nismo bili osredotočeni pri zapiranju. Vseeno iskrene čestitke igralcem za zmago in zdaj sledi osredotočenost za turnir ABA 2 lige, ki bo na Zlatiboru.«

Damjan Novaković, trener Kansai Heliosa: »Realno nismo upali na presenečenje, ampak morda bi se s šestimi in pol igralci, vendarle lahko kaj zgodilo, kar bi nas popeljalo do morebitne zmage. Tekmo smo izgubili v prvi četrtini, ko smo verjetno dosegli slovenski rekord igranja brez ene osebne napake. Ostale četrtine so bile do neke mere izenačene, a je bilo to premalo za zmago. Zaslužena zmaga GGD Šenčur. Upam, da se bodo poškodovani igralci čim prej vrnili, kajti v nasprotnem primeru nas čaka težak teden in ne vem, kako bomo »preživeli«.

GGD Šenčur : Kansai Helios Domžale 82.70  Statistika