GLADKO NA ZAKLJUČNI TURNIR POKALA SPAR

Tudi na drugi tekmi četrtfinala pokala Spar so bili košarkarji Gorenjske gradbene družbe boljši od Šentjurja in se s skupno zmago z 2:0 uvrstili na zaključni turnir četverice, ki bo 16. in 17. februarja.

Prednosti s prve tekme (76:83) so košarkarji GGD Šenčur v svoji dvorani še pošteno povečali, saj se je povratna tekma končala s kar 28 točkami razlike (92:64). Na povratnem srečanju je bilo marsikaj jasno že po uvodni četrtini, ki se je končala s 33:18, Do polčasa je prednost narastla še za dodatnih šest točk in zadnjih 20 minut tekme je minil v ritmu, ki ni povzročal tekmovalnih ambicij. Resda so gostje prejeli dve tehnični napaki, a razmerje moči je bilo povsem na strani GGD Šenčurja. Domači so imeli za deset odstotkov boljši met iz igre, ujeli sedem žog več, imeli kar 93% uspešnost s črte prostih metov (gostje le 64%), obramba pa je povzročila kar 19 izgubljenih žog Šentjurja. Najboljši strelec tekme je bil Alen Malovčič, ki je dosegel 17 točk (met za 2 točki: 4/4), Dino Murić je dosegel 14 točk, zbral je tudi 9 skokov in 6 podaj.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Čestitam igralcem za zmago in predvsem jim čestitam zaradi pristopa, ki je bil izjemen. Že od samega začetka tekme,  smo bili agresivni v obrambi. Izkoristili smo daljšo klop in zasluženo zmagali.«

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ŠENTJUR 92:64 (33:18, 21:15, 20:14, 18:17)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Malovčič 17, Ahmedović 14, Murić 14, Novak 12

Šentjur: Tomažič 15, Dunn-Martin 12, Craig 12, Zupan 11