GORENJSKI OBRAČUN PRIPADEL ŠENČURJU

Gorenjski obračun so tudi v drugo dobili igralci Gorenjske gradbene družbe Šenčurja, ki so tako prvi del 1. SKL končali na drugem mestu z izkupičkom 13-5. V prvem kolu skupine za prvaka, 24. februarja, bodo gostovali pri Cedeviti Olimpiji.

Zadnja tekma rednega dela je bila sila izenačena, saj so Triglavani dobre štiri minute pred koncem vodili z 82:76. Od takrat naprej je Jan Novak zadel prosti  met, David Kralj je dosegel štiri točke, zapored, nato je Hasan Rizvić dosegel koš in še prosti met, spet Kralj dve točki, ob zaključku pa je Nejc Martinčič zadel tretjo trojko na tekmi ter ob koncu z zabijanjem, silovit zaključek GGD Šenčur, zaključil Novak.

Gorenjska gradbena družba Šenčur je tudi tokrat nastopil brez prvih dveh strelcev Dina Murića in Rama Rizvića. Pri domačih, ki so imeli na začetku drugega polčasa 15 točk prednosti (55:40), je igra slonela na navezi Jan Dornik (19 točk), Andrej Stavrov (16 točk) in Dejan Milašinović (14 točk). V vrstah gostov, ki so do najvišje prednosti prišli pri končnem rezultatu 91:83, je Jan Novak zbral 16 točk, Hasan Rizvić in David Kralj pa sta jih dodala po petnajst.

Tudi tokrat je tekmo za GGD Šenčur vodil Domen Malovrh, ki je prvič okusil slast prvoligaške zmage.

ECE TRIGLAV : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 83:91 (27:15, 20:21, 19:27, 17:28)

ECE Triglav: Dornik 19, Praljak 9, Ješe 10, Stavrov 16, Milašinović 14, Urbiha 8, Smrekar 7.

Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 15, Bubnić 9, Novak 16, Rojc 8, Martinčič 9, Kralj 15, Tešić 6, Daneu 4, Strmčnik 9.