Še drugič premagali  Krko

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja so še drugič v ligi za prvaka premagali Krko. Tako so prekinili serijo treh porazov in s tretjo zmago v šestih nastopih poskrbeli za izjemno izenačenost Lige Nova KBM. Štiri tekme pred četrtfinalom ima vodilni Helios Suns izkupiček zmag in porazov 4-2, Krka, Nutrispoint Ilirija in GGD Šenčur 3-3, Terme Olimia Podčetrtek 2-4, Cedevita Olimpija pa ob dveh tekmah manj 2-2.

Podatki, da je Krka vodila le s 3:0, že pred polčasom zaostajala 30:44, na koncu pa bila brez možnosti za preobrat, zgovorno pričajo o zasluženi zmagi domačih. Novomeščani so sredi tretjega dela igre resda izenačili na 46:46 in bili do zadnjega dela tik za tekmecem, toda uvod v zadnjih deset minut je bil spet v znamenju gorenjske ekipe, ki je v 35. minuti povedla z 71:58 in tekmo mirno pripeljala do konca.

S statističnim indeksom 30 je pri GGD Šenčurju izstopal Dino Murić (23 točk, 11 skokov, met iz igre 8:15), učinkovita sta bila tudi Jan Rebec (14 točk, 5 podaj, 4 skoki) ter Ramo Rizvić (12 točk, 6 skokov). Zanimivo, da so gostje izvajali kar 14 prostih metov več, a so bili domači precej boljši v skoku in asistencah ter nekaj boljši v metu iz igre.

GGD Šenčur bo naslednjo tekmo igral 18. aprila doma proti Cedeviti Olimpiji.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Po treh porazih smo prišli do zelo pomembne zmage. Krka je močna ekipa, smo pa oboji nastopili oslabljeni. Tekma je bila izjemna in razburljiva do konca. Čestitam mojim igralcem za borbenost in energijo, ki so ju pokazali, hkrati pa se zahvaljujem našim navijačem, ki so nas podprli.«

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : KRKA 77:74 (21:14, 23:18, 17:24, 16:18)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 4, Rojc 6 (4:4), Murić 23 (6:7), R. Rizvić 12 (1:1), Malovčič 2, Tešić 7, Rebec 14 (3:3), Ahmedović 9 (1:2).

Krka: Stergar 12 (5:6), Stipčević 6 (4:4), Stipaničev 5 (2:2), Škedelj 7 (2:2), L. Lapornik 15 (3:3), M. Lapornik 16 (6:6), Macura 13 (6:8).