Maščevanje za pokal Spar

Gorenjska gradbena družba Šenčur je v prvenstvu vknjižil osmo zmago in začasno na drugem mestu preskočil Krko, ki ima tkemo manj. Na petem mestu razpredelnice pa ostaja Nutrispoint Ilirija, ki ima razmerje 5/5.

Košarkarji Ilirije so le na začetku tekme vodili z 2:0, nato pa je počasi, a zanesljivo prednost domačega moštva rasla. Prvo četrtino so domači dobili za šest točk, v drugi pa so Ljubljančani sprva izenačili na 36:36, a do konca polčasa niso uspeli ustaviti naleta domačih, ki so ob velikem odmoru vodili za deset točk (52:42). V tretji četrtini so se Ljubljančani znova približali, Šenčur pa je imel pripravljen odgovor na varovance Saše Dončića. Prednost so povišali celo na 14 točk, kar je bila tudi prednost po 30 minutah (80:66). Ilirija se sicer v lovu na šesto zmago ni tako hitro predala. V zadnji četrtini so vseskozi lovili gostitelje in po trojki Luke Vončine znižali na 85:87. V zaključku dvoboja pa so domači zaprli vse poti do koša in s petimi zaporednimi točkami prišli do neulovljive prednosti za zadnji dve minuti obračuna.

Pri Šenčurju sta z 20 oz. 17 točkami prednjačila Ramo (indeks 25) in Hasan Rizvić, pri gostih pa je kar šest košarkarjev doseglo dvomestno število točk, največ, 15, Saša Ciani. Košarkarji GGD Šenčur so iz igre zadeli kar 55% metov in imeli tri asistence več kot Ilirija, a tudi tri skoke manj. GGD Šenčur bo naslednjo tekmo igral 28. decembra proti Hopsom s Polzele.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »To je bila zelo pomembna zmaga. V večjem delu tekme smo nadzorovali tako obrambo kot napad, čeprav smo imeli določene težave pri napadalnem skoku nasprotnika. Izkoristili smo naše izkušnje in zasluženo prišli do zmage.«

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : NUTRISPOINT ILIRIJA 96:87 (26:20, 26:22, 28:24, 16:21)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ivković 2 (2:3), H. Rizvić 17 (3:3), Ožegovič 8 (3:3), Rojc 12 (8:8), R. Rizvić 20 (6:6), Martinčič 8, Malovčič 12 (2:2), Daneu, Rebec 9, Ahmedović 8.

Nutrispoint Ilirija: Cerkvenik 13 (2:2), Duščak 10 (3:7), Pajić 13, Jurkovič 2, Bačvič 4 (2:4), Ciani 15 (3:7), Habot 6 (2:2), Kureš 12 (1:2), Vončina 12 (3:3).