Pomembna in zanesljiva zmaga v Šentjurju

Šentjur tudi po šesti tekme ostaja brez zmage v Ligi Nova KBM, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa se je s peto zmago povzpel na drugo mesto lestvice lige Nova KBM.

Gostje z Gorenjske so imeli dovolj raznovrstno igro in večje število razpoloženih igralcev, da njihova zmaga ni bila niti za trenutek pod vprašajem. Najvišjo prednost 19 točk so dosegli v 33. minuti (70:51), nato pa so tekmo suvereno pripeljali do konca, čeravno zadnji dve minuti, ki so jih domači dobili z 12:4, nista bili v čast GGD Šenčur. Osredotočenost pač mora biti na višjem nivoju, vse do zadnje sekunde.

Pri domačih sta imela dva igralca dvojnega dvojčka, Patrick McGlynn in Tim Tomažič, v vrstah gostov se je Matej Rojc približal trojnemu dvojčku (14 točk, 10 skokov, 6 podaj, indeks 28), Jan Rebec je bil z 21 točkami prvi strelec tekme (met 8:14, 5 skokov), 15 točk pa je prispeval Ramo Rizvić.

V 7. kolu 13. novembra se bo GGD Šenčur doma pomeril z Rogaško.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »To je bila težka tekma in zelo pomembna zmaga. Večji del tekme so fantje igrali dobro obrambe in si zaslužijo pohvalo. Šentjur ima dober napad in če smo se preveč sprostili, so nas domačini znali kaznovati. Lahko rečem, da smo imeli daljšo klop in večjo individualno kakovost. Zaslužili smo si zmago.«

ŠENTJUR : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 77:84 (11:20, 26:19, 12:28, 28:17)

Šentjur: Brunčević 9 (4:8), McGlynn 18 (2:2), Tabak 12 (3:3), Tomažič 14, Rikalo 9 (3:3), Držić 2 (2:2), Đapa 7, Ledl 2, Nemanič 4.

Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 2, Ožegovič 12 (2:3), Rojc 14 (4:4), R. Rizvić 15 (3:3), Martinčič 6 (2:3), Tešić 3 (1:2), Rebec 21 (3:3), Ahmedović 11 (1:2).