Z mladimi močmi do poraza proti ekipi Inter Bratislava

Domači košarkarji so igrali brez Hasana Rizvića, Rama Rizvića, Jana Rebca in Mateja Rojca., kar se je poznalo že od začetka tekme. Gostje iz Slovaške so prednjačili v skoku, zadevali iz drugih akcij in po prvi četrtini je bil rezultat 15:31. Začetek druge četrtine je sicer pripadel Gorenjski gradbeni družbi Šenčur, vendar je Inter hitro stvari postavil na svoje mesto. Dober gostujoči napad je delal precej preglavic močno pomlajeni ekipi GGD Šenčur, pri kateremu je obilo priložnosti dobil Vojin Ivković. Zaključek prvega polčasa je pripadel gostom, ki so z zabijanjem Malovca in trojko Gandia Rosa vodili za 19 točk (26:45). Žarek upanja je posijal v nadaljevanju, ko je Nejc Martinčič zadel dve trojki, a to je bilo premalo za morebitni preobrat. Oba trenerja sta ponudila večjo minutažo vsem košarkarjem. Pri gostih sta bila precej okrog koša precej dominantna Slavinskas in Zubac, med tem, ko je pri GGD Šenčur dobro napadalno formo prikazal prav Ivković, ki je dosegel 21 točk. Ob končnih 74:95 sta bila pri domačih dvomestna še Ahmedović 16 in Martinčič 11.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Morali smo igrati z mlajšimi košarkarji in z njimi sem zadovoljen. Pokazali, da je pred lepa prihodnost za njih in za nas. Ko je Inter naredil večjo razliko, so njihovi igralci zaigrali še precej bolj sproščeno. Gostom čestitam za zmago in upam, da bomo mi boljši na povratni tekmi.«

Vojin  Ivković: »To je bila lepa priložnost zame. Prej nisem veliko igral, zdaj sem dobil veliko izkušenj. V prvem polčasu smo igrali premalo čvrsto v obrambi in zato nam je padla koncentracija. Veselimo se naslednjih tekem.«

GGD ŠENČUR – INTER BRATISLAVA 74:95 (15:31, 26:45, 54:76)