Zadnje tri minute odplaknile zmago v Äetrtfinalu AAC

Gorenjska gradbena družba ŠenÄur je skozi šivankino uho prišla do Äetrtfinala pokala Alpe Adria, a je ekipa vseeno javno naznanila, da jo zanimajo visoki cilji. V osrÄje Gorenjske je prišla zmagovalna ekipa skupine C, slovaški Spišski Rytieri, ki prihaja iz vzhodnega dela države.

Prva Äetrtfinalna tekma se ni konÄala po željah domaÄe ekipe, ki je nastopila brez dveh branilcev, Nejca MartinÄiÄa in Jana StrmÄnika, a se je po devetih mesecih na parket vrnil Dino Murić. Murić je prikazal odliÄno igro in gostom s Slovaške natresel 20 toÄk ter pri tem zabeležil še 11 skokov in bil najbolje ocenjen igralec GGD ŠenÄur. Kljub izjemnemu povratku Murića, pa bo šla ekipa na povratno tekmo, ki bo 1. februarja na Slovaškem z zaostankom -7.

V prvi Äetrtini sta bili ekipi do 11:11 izenaÄeni, potem pa sta v ospredje stopila najboljša posameznika gostov AmeriÄan David Dennis in Marko Stevanović iz BIH. Po 1 Äetrtini je bilo 18:28. V nadaljevanju je po treh minutah GGD ŠenÄur zapretil. Hasan Rizvić je zadel za dve, Jan Rebec pa pristavil še trojko – eno od dveh, in tekma je postala nekoliko bolj energiÄna. Še naprej sta Spišski potiskala Dennis in Stevanović, a je proti koncu Äetrtine Dino Murić s prostimi meti pripeljal domaÄo ekipo nekoliko bližje (42:47). Po daljšem premoru med polÄasom si gostje niso priigrali veÄje prednosti, priložnost pa so izkoristili košarkarji GGD ŠenÄur, ki so po tehniÄni napaki Äeškega trenerja na klopi gostov Štefana Svitka prišli do ugodnejšega rezultata. Po treh Äetrtinah je bil GGD ŠenÄur v ospredju z 71:68.

Ni bilo dvoma, da so domaÄi igralci ujeli vzgonski veter in ga ob vstopu v zadnjo Äetrtino tudi izkoristili. Po dveh minutah zadnje Äetrtine je z zabijanjem dvignil energijo Gaber OžegoviÄ. Takoj zatem sta po dve toÄki dosegla še Murić in H. Rizvić, GGD ŠenÄur pa je povedel z rekordnimi desetimi toÄkami (82:72). Gostje so izkoristili minuto odmora in v nadaljevanju s consko obrambo želeli porušiti napad domaÄih. Slovaška ekipa je v nameri v celoti tudi uspela. Do konca tekme je Spišski Rytieri dosegel 21 toÄk, GGD ŠenÄur pa le 4. Celo veÄ, v zadnjih treh minutah so gostje povsem prevladovali in tekmo zakljuÄili z delnim izidom 0:13.

Prva Äetrtfinalna tekma pokala Alpe Adria (12.1. 2022)

Gorenjska gradbena družba ŠenÄur – Spišski Rytieri 86:93 (18:28, 42:47, 71:68)

Statistika

Izjave:

Miljan Pavković, trener GGD ŠenÄur: »Å½al smo igrali brez dveh branilcev, kar se je poznalo v zadnji Äetrtini. Pri obeh ekipah je bilo veliko padcev in vzponov. Vodili smo za deset toÄk, a žal nismo vzdržali. Naredili bomo analizo in na povratni tekmi bomo morali biti bistveno boljši.«

Dino Murić, GGD ŠenÄur: »V zadnji Äetrtini smo slabo igrali v obrambi. Žal nismo uspeli reagirati na njihovo consko obrambo. Morali bi biti precej bolj osredotoÄeni in mirni. Prehitro smo zakljuÄevali akcije, predvsem z meti z razdalje. Gostje so nas kaznovali hitrimi protinapadi in tekmo zmagali. Sledi analiza in z dvignjenimi glavami moramo iti na povratno tekmo.«

Štefan Svitek, trener Spišski Rytieri: »Dobra zmaga za nas v tekmi, ki ni bila lahka. Precej je bilo vzponov in padcev, še posebej slaba je bila tretja Äetrtina. Borili smo se in spreobrnili tekmo v našo korist. Še eno tekmo moramo igrati proti dobremu nasprotniku. Razlika je seveda zelo pomembna.«

Ivan Gavrilovich, Spišski Rytieri: »Lepa zmaga. Po prvem polÄasu nismo igrali dobro, a nam je uspelo dvigniti nivo in zmagati. Naslednjo tekmo igramo na domaÄem in želimo igrati na zakljuÄnem turnirju. ÄŒestitke ŠenÄurju za korektno tekmo.«