SLABI PROSTI METI OB PORAZU V ŠKOFJI LOKI

Škofjeločani so glede na stanje na lestvici v 20. kolu Lige Nova KBM pripravili presenečenje. Ekipa z dna lestvice je premagala tretjeuvrščenega. Domačini, ki so pred tem doživeli dva zaporedna poraza, so do pomembne zmage v boju za obstanek prišli na račun bolj borbene in željne predstave, s katero so si predvsem ob koncu tretje četrtine priigrali prednost, ki je niso več izpustili iz rok.

GGD Šenčur je imel pred tem štiri zmage na petih tekmah, po skupno devetem porazu pa še vedno ostaja tretji na lestvici lige Nova KBM. Tam ima štiri točke zaostanka za Heliosom in pet za Krko. Prvi polčas je minil v bolj ali manj izenačeni predstavi, v kateri sta obe ekipi imeli svoje minute. Največ, za sedem točk, so vodili gosti, ki pa so imeli v drugi četrtini kar nekakšen strelski mrk, tako da so na glavni odmor šli domačini s prednostjo petih točk (36:31). V tretji četrtini so domači košarkarji prišli tudi do 11 točk prednosti, medtem ko GGD Šenčur nič ni šlo od rok, niti prosti meti, ki so jih dotlej metali 3:11, na koncu pa 10:21.

V uvodu zadnjih desetih minut so Škofjeločani pobegnili za 12 točk, toda GGD Šenčur se ni vdal in se držal na ulovljivi razliki. Ko pa je Greene minuto in pol pred koncem ob polaganju zadel še dodaten prosti met, je prednost znašala devet točk. To pa je bil dovolj velik zalogaj za relativno mirno končnico.

Pri domačih, ki so sicer izgubili kar 21 žog (deset več kot tekmeci), je bil z 20 točkami najboljši Javon Greene, pri gostih pa sta 15 točk zbrala Srdjan Tešić in Armin Hrštić, med tem, ko je bil Dino Murić s 13 skoki najboljši skakalec tekme.

GGD Šenčur bo 19. marca gostil Krko.

LTH CASTINGS - GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 81:74 (16:20, 20:11, 24:18, 21:25)

LTH Castings: Čibej 4 (4:4), Ristić 4, Bilić 18 (6:6), Greene 20 (3:3), Kegler 13 (5:7), Jugovic 11 (4:4), Grum 3 (1:1), Milašinović 3, Rodič 5 (0:3).

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 12 (3:4), Tešić 15 (0:1), Rojc 6 (2:4), Murić 7 (1:4), Malovčič 2, Novak 11 (0:3), Hrštić 15 (2:3), Walford 4 (2:2), Ahmedović 2.