Proti Triglavu rekordnih 106 točk

Gorenjski obračun, v sicer prestavljeni tekmi 13. kroga, ki bi morala biti v začetku januarja 2022, se je končal z visoko in pričakovano zmago košarkarje Gorenjske gradbene družbe Šenčur. Domači so bili v zaostanku le ob vstopu v tekmo, ko je v 4. minuti Jan Maček zadel trojko za 8:12. Do konca prve četrtine je GGD Šenčur že bil v ospredju s 27:23. Ko je razlika v drugi četrtini narastla na deset in več, so domači igralci gledali le še naprej. Ob polčasu je bilo 55:40, po koncu tretje četrtine že 81:57. Novo stotico je ujel Emir Ahmedović, ki je prav tako dosegel zadnji točki za domače. GGD Šenčur je še drugič zapored in četrtič v letošnji sezoni dosegel oziroma presegel 100 točk na tekmi, zadnja bera 106 točk proti Triglavu pa je tudi rekordna. Za 12 zmago v sezoni je največ 32 točk dosegel Gaber Ožegović (lani je igral prav v Triglavu), kar je njegov rekord v letošnji sezoni. Gaber je dosegel odličen index 38, kar ga trenutno uvršča na delitev drugega meta med vsemi košarkarji, ki igrajo v ligi Nova KBM. Odličen je bil tudi Nejc Martinčič, ki je s 27 točkami prav tako dosegel letošnji osebni rekord.

Naslednjo tekmo bo GGD Šenčur igral v soboto, 29. januarja v gosteh proti Rogaški.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Dobro smo odigrali tekmo, kljub določenim kadrovskim težavam. Prav vsi igralci, ki so bili na parketu si zaslužijo pohvalo. Izkoristili smo naše izkušnje, nadzorovali igro in zasluženo zmagali

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ECE TRIGLAV 106:77 (27:23, 28:17, 26:17, 25:20)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegović 32 (6:6), R. Rizvić 16 (2:2), Strmčnik 8, Ahmedović 17 (3:3), Ivković 2, H. Rizvić, Martinčič 27 (2:3), Tešić 4.

ECE Triglav: Urbiha 9 (1:2), Praljak 12 (1:2), Maček 18 (5:6), Smrekar 6 (1:2), Čabrilo 11 (1:2), Jugovac 2, Škofic 8 (3:4), Muratović 11 (1:1).