PRVA DOMAČA TEKMA IN PRVA ZMAGA

V športni dvorani Šenčur se je začelo tudi tekmovanje v mednarodni ligi Alpe Adria Cup. Za uvod je ekipa Gorenjske gradbene družbe Šenčur gostila madžarski Egis Körmend, ki velja za klub z najdaljšo tradicijo nastopanja v elitni madžarski ligi – vse od leta 1976.

Že v uvodni četrtini je bilo jasno, da Šenčur ne bo ničesar prepustil naključju, saj so domačini hitro povedli in uvodni del tekme zaključili z veliko prednostjo 21-ih točk (34:13). Boljši začetek druge četrtine gostov je povzročil dvig energije pri Šenčurju, ki ni dovolil gostom, da bi resneje ogrozili prednost. Polčas se je končal še z rahlo izdatnejšo razliko (56:30). V nadaljevanju so gledalci videli raznovrstno košarko, kjer je Šenčur pokazal raznovrstne napadalne akcije, v obrambi pa prisilil madžarske košarkarje k precejšnjemu številu napak. Ko je bila prednost domačih že skoraj 40 točk, so se gostje še naprej borili, osredotočenost domačih pa je padla, kar je gostom omogočilo, da so do konca tekme razpolovili prednost.

Pri gostih je bil daleč najbolj učinkovit 21-letni Akos Nemeth, ki je tekmo končal pri 27-ih točkah, med tem ko je bil pri GGD Šenčur najbolj uspešen Veljko Brkić z 20-imi. Odlična sta bila tudi Dino Murić in Uroš Zadnik, ki sta tekmo končala z indexom 22.

Naslednjo tekmo bo Gorenjska gradbena družba Šenčur igrala 23. oktobra, doma proti češki ekipi Opava.

GGD Šenčur – Egis Körmend 88:68

Konstanin Subotič, trener GGD Šenčur: »30 minut smo igrali z dobro energijo. Madžarsko ekipo smo prisilili k številnim napakam. Žal ne morem biti zadovoljen z zadnjo četrtino, a moramo tudi s takšne tekme najti dobre stvari za nadaljevanje sezone.«

Uroš Zadnik, igralec GGD Šenčur: »Tekma je bila dober trening za prihajajoče obračune. Igrali smo tri dobre četrtine in eno slabo. Vemo, kaj moramo izboljšati za prihodnje tekme.«

Akos Nemeth, igralec Egis Körmend: »Čestitke Šenčurju za zmago. Vedeli smo, da bo tekma težka. Šenčur je pametno izkoristil njihovo znanje in izkušnje. Mi smo se borili do konca in za to sem ponosen na soigralce.«