Prva četrtfinalna zmaga pripadla Rogaški

Rogaška je sicer večji del tekme zaostajala, a je vseeno zmogla udariti v zadnji četrtini, v kateri je dosegla 31 točk in v napeti končnici dosegla prvo četrtfinalno zmago. Gorenjska gradbena družba Šenčur je po zaostanku v zadnji minuti z osebnimi napakami poskušal priti do preobrata, a sta bila gostujoča Domen Bratož in Daishon Lenard Smith dovolj natančna s črte prostih metov.

Domači so v prvi četrtini že vodili za deset točk, ob koncu prvega polčasa pa so se gosti povsem približali. Toda ob koncu tretje četrtine je bilo spet deset točk v korist Gorenjcev in ni bilo videti, da bi lahko Rogačani prišli do zmage, še posebno, ker so domači tudi dobrih šest minut pred koncem še imeli prednost sedmih točk. Toda Bratož in Smith sta poskrbela za devet zaporednih točk in začela se je drama. Razpoloženi Nejc Martinčič je domačim še zagotovil vodstvo s 86:85, Šenčurjani so tudi vodili s 87:86, toda nato je reči v svoje roke vzel Bratož, nad njim so domači delali prekrške, kar pa se jim ni obrestovalo.

Pri Gorenjski gradbeni družbi Šenčurju je Ramo Rizvić dosegel 20 točk, Nejc Martinčič jih je dodal 19. Za Rogaško je bil danes najbolj razpoložen napadalni trio Bratož/Smith/Jackson, ki je skupaj dosegel 61 točk.

Druga tekma tega četrtfinalnega para bo odigrana 7. maja v Rogaški Slatini.

Miljan Pavković, trene GGD Šenčur: »Odločila je zadnja četrtina, kjer smo prejeli 31 točk. Večina tekme smo nadzorovali potek tekme, a v zadnjem delu nismo imeli moči, da bi obrnili potek tekme v našo korist. Čimprej se moramo dvigniti, se pripraviti za drugo tekmo ter poskušati serijo vrniti v Šenčur.«

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR (2) : ROGAŠKA (7) 92:96 (26:20, 21:24, 24:21, 21:31)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 6 (3:4), Rojc 10 (6:6), Murić 12 (3:6), R. Rizvić 20 (4:4), Martinčič 18 (1:2), Malovčič 4 (2:6), Tesić 2 (2:2), Daneu, Rebec 12 (4:5), Ahmedović 8.

Rogaška: Smith 20 (6:6), Vujačić 15 (4:4), Zupan 6 (2:2), Primorac 14, Bratož 21 (14:18), Jackson 20 (3:4).