POVSEM RAZLIČNI UVODNI TEKMI LIGE NOVA KBM

Glavni trener Miljan Pavković je pred drugo tekmo državnega prvenstva dejal: «Rad bi, da bi popravili sliko po porazu proti Triglavu. Upam, da bodo navijači uživali v dobri košarkarski tekmi.« Slika članske ekipe je bila po prvi tekmi v Kranju, proti lanskemu drugoligašu, ekipi ECE Triglav, močno zamegljena, precej nejasna in, če želite, razpacana. Poraz in slaba igra proti Triglavu sta prišla nenapovedano, precej nepričakovano. V gorenjskem obračunu so si Kranjčani zmago s 76:64 zaslužili, a krepko zaušnico so si zaslužili šenčurski igralci.

Očitno je poraz precej zbistril glave košarkarjev Gorenjske gradbene družbe Šenčur, ki so ob čakanju na nov izziv, že po malem razmišljali tudi o prvem turnirju ABA 2 lige. Zavedajoč se, da v regionalnem tekmovanju ni slabih ekip,  tovrstna igra, kot je bila v Kranju, pa bi prinesla katastrofo, so se igralci osredotočili na mlado ekipo Ilirije. Slednja je po porazu proti Bosni, izkazala malce premalo kakovosti za ABA 2 ligo, zato v ligi Nova KBM poraz za GGD Šenčur ni bil sprejemljiv.

Tekma 2. kroga je bila izenačena le v prvi četrtini, do polčasa pa je GGD Šenčur vodil s 46:36. Dino Murić in Alen Malovčič sta začela serijo v tretji četrtini, nadaljeval je Domen Petrovič, a Ljubljančani se niso vdali. Prednost je ostala na zglednih desetih točkah. V zadnji minuti je Dino Murić zadel iz obrata, tik pred koncem 3. četrtine pa je trojko zadel Jan Novak. Ob vstopu v zadnjo četrtino je GGD Šenčur vodil za 15 točk (73:58). Po dveh minutah igre, po košu Franeta Antića, je bilo +21 in jasno je bilo, kam pelje tekma. Končni rezultat tekme 95:68 je s trojko postavil Malovčič. Zadnjo četrtino je GGD Šenčur dobil z 20:10.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Vesel sem reakcije igralcev po težkem porazu v prvem krogu. Izkoristili smo slab strelski večer Ilirije, ki je igrala brez Mirka Mulalića. To je za nas zelo pomembna zmaga, saj potrebujemo samozavest pred začetkom ABA 2 lige.

ECE Triglav – GGD Šenčur 76:64 statistika

GGD Šenčur – Ilirija 95:68 statistika