Rogaška v Šenčurju zdržala le prvi polčas

Gorenjska gradbena družba Šenčur je zabeležil šesto zmago in je ob zgolj enem porazu tik pod vrhom lige Nova KBM, Rogaška pa je doživela šesti zaporedni poraz.

Domači košarkarji so prevladovali v vseh elementih igre in vprašanje zmagovalca dokončno rešili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 30:11. Skok so dobili s 43:27, 52-odstotno so metali iz igre (Rogaška 38%), zadeli so osem trojk, predvsem pa so imeli šest igralcev z dvomestnimi številkami.

Ramo Rizvić je zbral 18 točk (met 8:11), 16 jih je dodal Gaber Ožegović (met 4:9), 14 Nejc Martinčič (trojke 4:7), po 12 pa sta jih prispevala Alen Malovčič (met 5:6) in Emir Ahmedović (6 skokov). Matej Rojc je imel deset podaj, a kljub le dvema točkama imel največji +/- od vseh košarkarjev. V času njegove prisotnosti na parketu je GGD Šenčur prišel do prednosti 27 točk. Pri gostih je iz sivega povprečja izstopal le Ronald Jackson z 18 točkami in osmimi skoki.

GGD Šenčur bo v naslednjem krogu gostoval v Podčetrtku.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Odigrali smo dobro tekmo. Res je, da smo izkoristili utrujeno Rogaško, ki je pred tem igrala dve tekmi v drugi ABA ligi. V drugem polčasu smo igrali zelo agresivno obrambo, ki nas je popeljala do visoke prednosti. Vsi igralci so dali svoj maksimum in zato jim čestitam. Gledamo naprej, saj nas v sedmih dneh čakajo tri tekme.«

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ROGAŠKA 92:62 (18:18, 24:18, 30:11, 20:15)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 8, Ožegovič 16 (7:7), Rojc 2, R. Rizvić 18 (1:1), Martinčič 14, Malovčič 12 (2:3), Tešić 2, Daneu 2, Rebec 6, Ahmedović 12 (0:2).

Rogaška: Močnik 5, Vujačić 8, Šikanič 3 (1:2), Zupan 7 (3:4), Primorac 7 (2:2), Bratož 4 (1:2), Armstrong 10 (2:4), Jackson 18 (3:4).