KAR ŠEST IGRALCEV DVOMESTNIH ZA 17. ZMAGO

Košarkarji iz Šenčurja so dosegli 17. zmago, po njej so potrdili tudi tretje mesto pred vse bližjo končnico. Mesto med osem - napredovalo bo sedem ekip, pridružila pa se jim bo še Cedevita Olimpija - ima zagotovljeno tudi ekipa Šentjurja.

Gorenjci so sijajno odprli tekmo in povedli s 7:0. V prvi četrtini so imeli absolutno prevlado na parketu in si priigrali 11 točk prednosti (21:10 in 23:12).

V uvodu tekme neprepričljivi Štajerci so v nadaljevanju le strnili svoje vrste in postopoma zmanjševali zaostanek, slabi dve minuti pred počasom je njihov primanjkljaj znašal le točko (33:34). Šentjurčani se pri tem niso ustavili, v 26. minuti so povedli s 53:48, a nato zelo slabo odigrali končnico tretje četrtine, ki so jo končali z zaostankom šestih točk (63:57). Izbranci domačega trenerja Miljana Pavkovića so imeli v zadnjih desetih minutah škarje in platno v svojih rokah, v 36. minuti so povedli s 76:62, lepo prednost pa zadržali do zadnjega zvoka sirene.

V gorenjski ekipi, ki je pobrala kar 40 žog pod obema obročema, gostujoča le 25, je bil najbolj učinkovit Lucas Alan Walford s 16 točkami. Američan je dodal še devet podaj in šest skokov.

GGD Šenčur bo v prihodnjem krogu 5. maja gostoval pri Iliriji,

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ŠENTJUR 90:76 (23:14, 16:19, 24:24, 27:19)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegović 4 (2:2), Rojc 6, Murić 14 (2:6), Ahmedović 12 (2:2), Tešić 2, Martinčič 3, Hrštić 10 (2:2) Rudovič 10, Walford 16, Barič 13.

Šentjur: Craig 7 (3:4), Tomažič 22 (7:8), Nemanič 13, Rikalo 13, Zupan 11 (2:3), Držić 3 (3:3), Glogovac 5, Kellner 2.