ŠENČUR GOSTOM S ČEŠKE DOVOLIL PREOBRAT

Vodilna ekipa češkega prvenstva BK Opava je v Šenčurju zaostajala že za 18 točk ob koncu tretje četrtine, a je vseeno odnesla zmago na gostovanju v osrčju Gorenjske.

Že v uvodnih minutah so Čehi pokazali agresivno in čvrsto igro. Nekaj minut so Šenčurjevi košarkarji potrebovali, da so pošteno zadihali in ujeli ritem gostov. Gostje so po prvi četrtini vodili za sedem točk in v nadaljevanju poskušali s consko obrambo, kar je spodbudilo domače strelce, pri katerih je tokrat izstopal Marko Popadić. Ko je centrska linija domačih zaprla pod obročem, so se gostje znašli v prvih resnejših težavah. Uvodne minute drugega polčasa so prinesle napake na obeh straneh, a je domača ekipa ostala čvrsta in napdalno zanesljiva. Proti koncu tretje četrtine je GGD Šenčur vodil za 18 točk, pred začetkom zadnje je bilo 71:55. Upanje umre zadnje in prav to je bilo v glavah češke ekipe. Dragoun je nanizal šest zaporednih točk, nato je Zadnik zadel za lažje dihanje, a je na sceno stopil Gniadek, ki je dosegel deset zaporednih točk in tekma je bila odprta. Čisto ob koncu je Šenčur imel lepo možnost za zmago, a žal žoga ni hotela skozi obroč.

Prvi letošnji podaljšek v Šenčurju ni predčasno nakazal zmagovalca, saj si nobena od ekip i uspela priigrati znatnejšo prednost. 36 sekund do konca je Popadić zadel šesto trojko in izenačil na 98:98, v zadnjem češkem napadu pa je piko na i, za končnih 98:100 postavil Slavik.

ALPE ADRIA CUP

GGD ŠENČUR vs OPAVA 98:100 (17:24, 45:31, 71:55, 84:84)

Scorers (GGD Šenčur): Popadić 21, Brkić 20, Zadnik 16, Rojc 14, Pavič 10, Jurček 8, Bubnić 6, Matinčič 3

Scorers (BK Opava): Bunoch 27, Gniadek 21, Dragoun 20, Sirina 12, Slavik 7, Bukovjan and Kvapil 5, Kurecka 2, Stepanek 1)

STATISTIKA

Konstantin SUBOTIČ (trener GGD Šenčur): » To je bila zanimiva tekma za vse ljubitelje košarke. Tri četrtine smo igrali dobro, a se nihanja vse prepogosta. Gostje so imeli precej napadalnih skokov in posledično nekaj lahkih košev. V podaljšku je šlo koš za koš in gostje so dosegli dve točki več ter zasluženo zmagali. Mi že gledamo naprej.«

Matej ROJC (GGD Šenčur): » Imeli smo precej vzponov in padcev. Igrali smo dobro, a žal dopustili gostom, da nam vsilijo njihovo igro. Ko so se razigrali, jih nismo znali ustaviti.«

P. CZUDEK (trener KB Opava): » Tekma je bila zelo težka. Druga in tretja četrtina sta bili za nas tragedija. Zmagali smo po podaljšku in to je edino kar me veseli.«

Martin GNIADEK (BK Opava): »Začeli smo dobro, potem v nadaljevanju slabo napadali, poleg vsega smo naredili kar precej neumnosti. Šenčur je zelo dobra ekipa, ki nas je za napake kaznovala. Na koncu so domači morda ostali brez goriva, kot radi rečemo in srečno smo prišli do zmage.«