ŠENČUR OMOGOČIL ILIRIJI PRVO LETOŠNJO ZMAGO

Ilirija je prišla do prve zmage v ligi Nova KBM. V dvanajstem nastopu je v gosteh premagala Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo s 85:81. Zmaga gostov je povsem zaslužena, saj so Ljubljančani vodili večji del tekme, v zaključku pa so ohranili mirno kri in zaustavili nalet domačih. Ilirija je imela najvišjo prednost na začetku drugega polčasa pri 49:35, na začetku zadnje četrtine je vodila s 63:51, v 36. minuti pa še z 69:59. Šenčur se je dobri dve minuti pred koncem približal na 74:75, vendar se varovanci trenerja Saša Dončića niso zmedli. Najprej je trojko zadel Tevž Ružič, nato še Joshua Heath (81:76), kar domači niso več nadoknadili. Gorenjci so katastrofalno, zgolj 47-odstotno izvajali proste mete (zgrešili so jih 18), tako da jim odlični izkupički posameznikov niso kaj dosti pomagali. Dino Murić je na primer dosegel 23 točk in zbral kar 17 skokov, tri manj je ujel Ismet Sejfić, Ramo Rizvić pa je imel 21 točk, 5 skokov in 4 podaje. Ilirija je imela bolj homogeno in motivirano zasedbo. Ameriški trio Heath (18 točk, 6 podaj), Manderson (16 točk, 8 skokov), Williams (14 točk, 10 skokov) je dosegel skoraj dve tretjini točk Ilirije, učinkovito pa ga je dopolnil še Haris Čučović s 16 točkami in 8 skoki.

Šenčur bo prihodnji teden igral dve tekmi lige Nova KBM, in sicer 2. januarja doma zaostalo tekmo 7. kroga proti Krki in 5. januarja redni 12. krog v Rogaški Slatini.

ŠENČUR GGD : ILIRIJA 81:85 (18:19, 15:24, 18:17, 30:25)

(Murić 23, Rizvić 21, Popadić 10 ; Heath 18)

STATISTIKA

Rade Mijanović, trener Šenčurja:

"Zaslužena zmaga Ilirije, ki je izkoristila naše slabše zdravstveno stanje na centrskih igralnih mestih. Fantje so se borili, ampak žal, ko zgrešiš 18 prostih metov, ni možno zmagati tekme."

Saša Dončić, trener Ilirije:

"Mislim, da smo si zaslužili to zmago, predvsem sem vesel zaradi fantov, ki na treningih res garajo. Z zmago smo si polepšali Novo leto! Čestitam tudi Šenčurju za dobro predstavo, mislim, da so gledalci lahko uživali v košarki. Res sem presrečen, da smo končno izgubili nedolžnost v tej sezoni."