TEŽKO GOSTOVANJE V DOMŽALAH

Člani KK Šenčur GGD se ta petek, 14. januarja podajajo na težko gostovanje v Domžale k aktualnim državnim prvakom Helios Sunsem. Po nepopolnem 13. krogu lige Nova KBM, je Helios s sedmimi zmagami na sedmem mestu, Šenčur pa s petimi zmagami na osmem. V petek zvečer se bosta torej udarila sosedska tekmeca na lestvici, a ne gre prezreti osnovnih ciljev obeh ekip pred začetkom letošnjega prvenstva, proračuna članske ekipe in tudi na rezultat prve medsebojne tekme. Sunsi so državni prvaki (lani v finalu boljši od Zlatoroga) in vsaj za slovenske razmere dobro pokriti na vseh igralnih položajih kar se je poznalo na dvoboju v Šenčurju konec meseca oktobra. V športni dvorani v osrčju Gorenjske je Helios dosegel gladko zmago za rekordno visok poraz Šenčurja (58:84). Čeravno o klasičnem debaklu ne moremo govoriti, saj je bilo še po treh četrtinah vse odprto (45:51). Ko so Šenčurjevi  navijači pričakovali pritisk domačih, pa se je zgodilo ravno obratno. Helios je v uvodnih treh minutah zadnje četrtine naredil delni izid 13:2 in tekma je bila od tu naprej še najbolj podobna revijalni tekmi mlajši selekcij na tekmovanju All Stars. Pred dvema mesecema in pol je bil pri Šenčurju najbolj natančen Nikola Stanojević (14 točk), pri Domžalčanih pa so bili indeksno in strelsko najbolj stabilni Močnik, Curry, Remekun in Atanackovič (vsi po 12 točk). Od takrat pri Šenčurju ni več prav Stanojevića, a sta prišla, ekipi bistveno bolj pripadna, Miloš Varagič in Sead Hadžifejzović. V Domžalah so že tri in pol mesece zdržali težak ritem tekmovanja, le ta pa ni ustrezal Američanu Kylu Caseyu, ki ga je zamenjal rojak Marcel Jones, nekaj težav pa Jakši Vuliču povzročajo tudi poškodbe (Lelič, Bolčina). Helios je od zadnjih petih tekem zmagal le dve, še slabši je Šenčur, ki je po štirih zaporednih porazih doma pošteno potolkel eno slabših ekip letošnjega prvenstva, Portorož.

Statistično je pri Šenčurju najbolj uspešen igralec Smiljan Pavič (11,2 točke in 6,5 skoka), pri Heliosu pa se številke skorajda popolnoma ujemajo, saj Curry dosega 11,7 točke na tekmo, Atanackovič pa dosega skoraj šest skokov. Ekipno so v rahli prednosti domžalski košarkarji, ki v povprečju zmagujejo s sedmimi točkami, medtem ko varovanci Ernesta Novaka v povprečju izgubljajo za točko. Napadalno sta obe ekipi izenačeni, je pa Helios, kar je bilo vidno že v Šenčurju, bolj skakalna ekipa. Podaja več na tekmo in dve izgubljeni žogi manj Heliosa v primerjavi s Šenčurjem lahko postavlja v vlogo čvrstih favoritov Domžalčane, a zagotovo so zadnji treningi na Gorenjskem utrdili samozavest Šenčurjevih vojakov ter vdahnili prepotrebno energijo in željo po prvem letošnjem odmevnem skalpu. Brez bojazni in pogumno razmišlja tudi Ernest Novak: »Proti ekipi Heliosa smo v letošnji sezoni doživeli najvišji poraz, vendar menim, da smo sedaj v precej boljšem stanju, kot smo bili na prvi tekmi oktobra. Pričakujem, da bo tekma precej bolj izenačena. V Domžale odhajamo neobremenjeni in pripravljeni odigrati dobro tekmo«.