Težko priigrana zmaga proti Podčetrtku

Tako Gorenjska gradbena družba Šenčur kot tudi Terme Olimia Podčetrtek sta po treh krogih imeli po eno zmago in dva poraza. Po zadnjem visokem porazu oslabljenega GGD Šenčur proti LTH Castings, je tokrat popolna, a še ne povsem zdrava ekipa, imela priložnost, da popravi vtis. Podčetrtkova igra ne ustreza GGD Šenčur, kar se je poznalo skozi vso tekmo, saj domači nikakor niso uspeli nadgraditi nekaj dobrih minut po četrtinah. Vsako občutnejšo prednost so gostje hitro izničili in praktično v vsaki četrtini se je tekma začela iz ničle. Po prvi četrtini je bilo 22:22, ob polčasu 44:43. V tretji četrtini sta povezani trojki Šenčurjevega napada zadela Primož Kmetič in Balša Dragović, domači so vodili za osem, a v treh minutah so gostje razpolovili prednost in pred vstopom v zadnjo četrtino je bilo 64:60. Izenačen prvi del zadnje četrtine je napovedal dramatičen zaključek tekme, do katerega pa vendarle ni prišlo. Dve minuti in pol do konca je najboljši igralec tekme Dino Murić zadel pod košem, prednost osmih točk je z zadetim prosti metov povišal Alen Malovčič in zmaga je ostala doma. Ob pisku sirene je Podčetrtkov igralec Aleksander Stoimenov zadel trojko za končni rezultat 84:78.

Pri GGD Šenčur je dvojni dvojček vpisal Dino Murić, ki je dosegel 20 točk in dodal 12 skokov, 11 točk je dodal Primož Kmetič. Obe ekipi sta dobro zadevali proste mete in imeli podoben učinek meta iz igre. Ponovno je bil GGD Šenčur odličen v skokih, le tega je prepričljivo dobil s 43:34.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Imeli smo precej težav z virusom, poškodbami, pa visok poraz na zadnji tekmi, in vse to je bil razlog, da smo pričakovali težko tekmo proti Podčetrtku. To je bila izenačena tekma, v kateri smo imeli malce več sreče, saj gostje v zadnji četrtini niso zadeli nekaj lahkih, kot tudi odprtih metov. Naredili smo razliko in jo zadržali do konca. Čestitam mojim igralcem, ki so bili borbeni in tudi zaradi želje, saj v tem tednu nismo uspeli povezati treh treningov s kompletno ekipo.«