V izenačeni tekmi proti Podčetrtku do 13. zmage

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja so še drugič v sezoni premagali Terme Olimia Podčetrtek. S trinajsto zmago so si zagotovili vsaj tretje mesto po prvem delu prvenstva. Uvod v tekmo je bil v športni dvorani Šenčur v znamenju gostov, ki so po desetih minutah vodili za osem točk (10:18). GGD Šenčur se je počasi začel prebujati in do konca polčasa vendarle prišel do majhne prednosti (37:35). V tretji četrtini si nobena od ekip ni priigrala občutnejše prednosti, celo več, gostje do večino tega igralnega časa vodili. Pred zadnjo četrtino je bilo 50:50. Bržkone je odločilna prednost nastala po štirih minutah zadnjega dela igre, ko je GGD Šenčur povedel z 59:50. Hasan Rizvić je v tem delu dosegel štiri točke, Strmčnik je zadel trojko, Ožegovič pa za dve točki.Čeprav so se gostje približali na koš ali dva zaostanka, pa jim popolni preobrat ni uspel, saj v svojih vrstah niso imeli izrazito razpoloženega posameznika. GGD Šenčur je do najvišje razlike prišel tik pred koncem srečanja pri 75:65. Obračun proti Podčetrtku je kapetansko odigral kapetan Hasan Rizvić, ki je dosegel 21 točk, kar je njegov letošnji rekord. Rizvić je dodal še 5 skokov, bil pa je tudi nezgrešljiv pri prostih metih. Rizvić je dosegel izjemen index 29. Prav tako pa gre pohvaliti Jana Rebca, ki je sicer dosegel le šest točk, a imel +/- kar 27 in to v le 26 minutah.

GGD Šenčur bo v zadnjem krogu prvega dela, 14. februarja gostoval v Novem mestu.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »To je bila težka tekma, kajti gostje so igrali z veliko energije. Na trenutke je izgledalo, kot da so si bolj želeli zmage kot mi. Na srečo nam je, po res slabem začetku, uspelo preobrniti potek tekme. Težave so nam povzročale izgubljene žoge in prav zato je bil Podčetrtek vseskozi nevaren.«

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : TERME OLIMIA PODČETRTEK 75:67 (10:18, 27:17, 13:15, 25:17)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ivković 2 (2:2), H. Rizvić 21 (5:5), Ožegovič 2, Murić 10, R. Rizvić 12 (8:8), Martinčič 9 (2:2), Malovčič 2, Strmčnik 5, Rebec 6 (2:3), Ahmedović 6.

Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 5 (2:2), Strnad 4 (4:4), Williams 15 (1:2), Čebular 16 (2:2), Cerkovnik 2, Atanacković 11 (2:4), Vasilić 14 (0:2).