V TIVOLIJU +27 ZA GGD ŠENČUR

Gorenjska gradbena družba je vpisala peto zmago ter tretjo v nizu v Ligi Nova KBM. Ilirija je na drugi strani doživela tretji zaporedni poraz oziroma petega v sedmih nastopih.

Mlada zasedba trenerja Stipeta Modrića je bila enakovredna uvodnih petnajst minut (40:43), nato pa so izkušeni Šenčurjani  stopili na plin in si že do polovice tekme priigrali dvomestno prednost. GGD Šenčur v drugem polčasu ni stopil s plina, in prednost je do konca tekme le še naraščala na končnih 68:95. Gorenjci so zadeli 12 trojk; Murić in Rudović po tri in dobili skok s 50:37.

Pri GGD Šenčurju se je vseh dvanajst igralcev vpisalo med strelce - izstopal je Dino Murić s 23 točkami (met iz igre 9:15, trojke 3:6) in desetimi skoki (indeks 29). Dvomestni so bili še Jan Novak (13 točk) ter Gaber Ožegovič in Lucas Walford (12).

8. krogu, 29. novembra bodo košarkarji GGD Šenčur gostovali na Polzeli.

Primož Kmetič, košarkar Ilirije: "Usodna je bila 3. četrtina. Nismo odigrali tako, kot bi morali. Dovolili smo jim preveliko prednost, ki je bila na koncu neulovljiva."

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »V prvem polčasu je Ilirija pokazala kakovost. V drugem, pa so bili moji igralci bolj agresivni v obrambi in uspelo nam je odločiti tekmo. Presodilo je tudi to, da imamo mi več izkušenj in daljšo klop.«

Dino Murić, kapetan Gorenjske gradbene družbe Šenčur: "Zaslužena zmaga. Vedeli smo, da ima Ilirija mlado ekipo, da igrajo hitro. Mi smo to rutinirano ustavili, odigrali svojo tekmo. Dobro smo igrali v obrambi, kjer smo dobro rotirali in zasluženo dobili tekmo. Gremo naprej v Sarajevo in upam, da bomo tam dosegli še kakšno zmago v regionalnem tekmovanju."

ILIRIJA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 68:95 (22:28, 23:28, 11:22, 12:17)

Ilirija: Kruzynski 8 (4:4), Kmetič 20 (3:4), Orel 6 (1:1), Filipič 2 (2:2), Pajić 6, Mikuš 6, Daneu 12 (4:5), Vončina 6, Klobučar 2 (2:3).

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Novak 13 (2:2), Ožegovič 12 (1:1), Tešić 4 (0:2), Rojc 4 (1:2), Murić 23 (2:3), Martinčič 3, Varagič 5, Malovčič 5 (2:4), Daneu 3 (1:2), Rudovič 9, Walford 12 (0:1), Ahmedović 2.