Vodili za 21 točk, a na koncu zabeležili poraz

Košarkarji ECE Triglava so prišli do prve zmage v Ligi Nova KBM. V gorenjskem derbiju so premagali Gorenjsko gradbeno družbo iz Šenčurja, ki je tako prvič v uvodnih štirih tekmah parket zapustila sklonjene glave.

Domačini so v drugem polčasu naredili velik preobrat. Izkoristili so odsotnosti najvišjih dveh igralcev gostov, 210 centimetrov visokega Hasana Rizvića in še sedem centimetrov višjega Emirja Ahmedovića, ter nadoknadili 21 točk zaostanka (40:19). Vse skupaj je začel Dominik Praljak s tremi zaporednimi trojkami na začetku drugega polčasa. Sledila sta mu Dejan Milašinović in Klemen Smrekar, tako da je ECE Triglav pred zadnjo četrtino že prešel v vodstvo (59:58). Gostje so se še enkrat odlepili (70:61), tokrat pa je k reševanju zaostanka priskočil Jan Maček. Do konca tekme je dosegel devet od svojih 16 točk in poskrbel za delni izid 16:2. GGD Šenčur je drugi polčas izgubil z 22 točkami razlike in s slabo obrambo pustil bled vtis ekipe, ki v štirih tekmah slovenskega prvenstva in ene v ligi Alpe Adria Cup ni izgubila.

GGD Šenčur pa bo imel popravni izpit 30. oktobra doma proti Zlatorogu.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: » Težak poraz, a ne ker smo izgubili proti mladi in talentirani ekipi, predvsem je boleč način, kako smo izgubili. Triglav si je enostavno bolj želel zmage. Igrali smo brez Hasana Rizvića in Emirja Ahmedovića, na začetku tekme pa se je poškodoval še Jan Strmčnik, a poraz ni prišel zaradi odsotnosti teh igralcev. V drugem polčasu smo bili brez ideje v napadu, obramba pa je bila več kot slaba. Čestitke Triglavi za zmago.«

ECE TRIGLAV : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 77:72 (12:19, 18:28, 29:14, 18:11)

ECE Triglav: Hrovat 4 (2:2), Urbiha 7, Praljak 20, Maček 16 (1:1), Milašinović 14 (3:4), Smrekar 10 (4:7), Čabrilo 4 (2:2), Muratović 2 (2:2).

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 8 (2:2), Rojc 10 (4:6), R. Rizvić 6 (2:2), Martinčič 21 (1:2), Malovčič 6, Tešić 8 (2:3), Daneu 4 (4:4), Rebec 9 (2:2), Ahmedović.