ZADNJIH DESET MINUT ZA ZMAGO ŠENČURJA

Nekdanji slovenski prvaki (sezona 2014/15) so doživeli kar nekaj sprememb pred letošnjo sezono, a podobo kot Šenčur, tudi Šentjurčani igrajo domače prvenstvo, pokal Spar in mednarodno tekmovanje Helios Alpe Adria pokal. Obračun je bil izenačen vse do zadnje četrtine, ko si nobena od ekip ni priigrala občutnejše prednosti.  Po 30 minutah je bil namreč izid 49:51, zadnjih deset minut pa je domača ekipa dobila z 21:13. Šenčurjani so največ vodili za osem točk, tudi minuto pred zadnjim zvokom sirene. Gosti se kljub temu niso predali, poskušali so na vse načine, približali so se na 64:69, za kaj več pa jim je zmanjkalo moči, prikradla pa se jim je tudi kakšna napaka preveč.

Pri domačih se je z 18 točkami in 10 skoki izkazal Dino Murić, pri gostih pa je Tomaž Bolčina dosegel 20 točk in zbral 10 skokov.

Šenčur bo tekmo šestega kroga igral v petek 10. novembra ob 20. uri proti Petrolu Olimpiji.

ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA : ŠENTJUR 70:64 (15:17, 18:19, 16:15, 21:13)

Murič 18 (10 skokov), Pavković 13 (5 podaj), Rebec 12; Bolčina 20 (10 skokov), Williams 16 (10 skokov), Popadić 12.

STATISTIKA

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:

"Kot smo pričakovali je za nami zelo zahtevno srečanje. Fantje so se zavedali pomembnosti tekme, zato smo v prvem polčasu igrali v krču. V drugem polčasu nam je stekel met in prišli smo do zaslužene zmage."

Andrej Žakelj, trener Šentjurja:

"Čestitke ekipi Šenčurja za zmago. Niso se predali, kar se jim je na koncu tudi obrestovalo. Našega plana smo se držali 30 minut in igrali z veliko energije. V zadnji četrtini smo energetsko padli, poleg tega pa smo bili priča še nekaj čudnim odločitvam vseh akterjev tekme. Ostane nam trdo delo in dejstvo, da se iz tega poraza tudi kaj naučimo.