Zelo pomembna zmaga na gostovanju na Polzeli

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so se pošteno namučili na poti do tretje zmage, s katero so ostali na vrhu lestvice lige Nova KBM. Hopsi so bili trd tekmec in šele v končnici dvoboja so si Šenčurjevi košarkarji zagotovili zmago.

Prvi del tekme je pripadel gostom, a so se domači vrnili v drugi četrtini in na odmor odšli s štirimi točkami naskoka (41:37). Izenačenost se je nadaljevala tudi v tretji četrtini, saj je bilo po 30 minutah na semaforju 57:56. V zadnjem delu je sprva bolje kazalo Hopsom. Povedli so s 67:61, a do konca so bile še štiri minute. Gostje so se spet približali, Gaber Ožegovič je s prostima metoma dve minuti pred koncem poskrbel za minimalno vodstvo (69:68). Odločitev je padla v zadnji minuti, ko je Jan Rebec v zadnjih 64 sekundah s polaganjem dosegel koš in takoj zatem še trojko (šele drugo GGD Šenčur na tekmi, ob metu 2-23) povišal na 76:72, nato pa je GGD Šenčur z natančnim izvajanjem prostih metov do konca ohranil prednost.

Poleg Ožegoviča (25 točk) se je pri zmagovalni ekipi izkazal še Ramo Rizvić s 23 točkami, pri domačih pa je najbolj uspešen Marko Vranjković s 24.

V naslednjem krogu bo GGD Šenčur, 23. oktobra gostoval v Kranju pri Triglavu.

Miljan Pavković: »To je bilo zahtevno gostovanje. Polzelani so upravičili prednost domačega terena, saj so igrali zelo pametno in potrpežljivo. Z druge strani smo mi iskali ritem vso tekmo. Met nam ni stekel, predvsem za tri točke in posledično smo zaradi tega slabo izvajali napad, medtem ko v obrambi nismo bili dovolj čvrsti. Za tekmo nismo mogli računati na kapetana Hasana Rizvića, med tekmo pa se nam je poškodoval se Emir Ahmedović. Na koncu smo izkoristili daljšo klop in s pogumno igro ter nekaj športne sreče vseeno izvlekli zmago

HOPSI POLZELA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 77:84 (18:20, 23:17, 16:19, 20:28)

Hopsi Polzela: Rizman 16, Besedić 11, Glavan 1 (1:2), Vranjkovič 24 (8:9), Bašić 2, Vašl 21 (4:5), Goltnik 2.

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 25 (6:6), Rojc 2 (2:2), Rizvić 23 (1:1), Martinčič 4 (2:2), Malovčič 2, Tešić 2, Daneu 5 (1:2), Rebec 9 (4:4), Ahmedović 12 (0:2).