14. ZMAGA SEZONE NI BILA VPRAŠLJIVA

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja so v 23. kolu Lige Nova KBM upravičili vlogo favorita in vpisali štirinajsto zmago, s katero so naredili velik korak proti tretjemu mestu po rednem delu. Varovanci trenerja Miljana Pavkovića so tekmo vzeli resno, saj so zadnje medsebojno srečanje na domačem terenu izgubili. Hitro so si priigrali lepo prednost, ki so jo gostje sicer nekajkrat skoraj izničili, vendar pa realnih možnosti za novo presenečenje niso imeli. Ob polčasu je bila prednost domačih 11 točk, po treh četrtinah 13, na koncu pa celo 18. Za končnih 71:53 je bil najbolj razpoložen Gaber Ožegović, ki je dosegel 16 točk, 15 jih je dodal kapetan Dino Murić. Dvomesten je bil tudi Emir Ahmedović z desetimi točkami. Tako Murić kot tudi Ahmedović sta vpisala po osem skokov.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Ne glede na rezultat, tekma ni bila lahka. V prvem polčasu smo bili v napadu slabši, v nadaljevanju pa smo zadeli nekaj metov, si priigrali razliko in zasluženo zmagali. Sledi nekaj dni za okrevanje in dobro pripravo za naslednjo tekmo proti Rogaški.«

GGD Šenčur bo naslednjo tekmo igral doma, 16. aprila proti Rogaški.

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ZLATOROG LAŠKO 71:53 (22:11, 15:15, 17:15, 17:12)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Novak 6 (2:2), Ožegovič 16 (2:2), Rojc 4 (0:1), Murić 15 (3:7), Malovčič 8 (2:4), Rudovič 4, Walford 8, Ahmedović 10 (2:3).

Zlatorog Laško: Bailey 6 (6:12), Požin 18 (2:2), Smrekar 3 (1:2), Miljković 2, Vujasinović 10 (1:2), Tratar 4, Urbanija 10 (1:1).