BREZ DINA MURIĆA PORAZ V ŠENTJURJU

Košarkarji Šentjurja ostajajo neporaženi na domačem parketu, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa se tudi s tretjega gostovanja vrača praznih rok. Oboji so po petih tekmah pri izkupičku 2-3. Čeprav gostje niso niti enkrat vodili, so bili večino drugega dela tik za petami gostiteljem, ki so odločilni pobeg naredili v zadnjih petih minutah. Od rezultata 67:66 so dosegli delni izid 9:0 in slabe tri minute pred koncem povedli s 76:66. Piko na i za neulovljivo vodstvo je postavil prvi strelec tekme Dalibor Đapa s svojo četrto trojko iz šestih poskusov. Skupaj je zbral 17 točk in 9 skokov. Pri Šenčurju, ki je nastopil brez rahlo poškodovanega Dina Murića, je bil najbolje ocenjeni igralec Ramo Rizvić z 12 točkami in 10 podajami, prvi strelec pa je bil Jan Strmčnik (14 točk).

V naslednjem krogu, 31. oktobra, bo Gorenjska gradbena družba Šenčur gostil Zlatorog.

Konstantin Subotič: »Po zelo slabem začetku igre smo v drugi četrtini z boljšo energijo ujeli ritem in se z agresivnejšo obrambo povsem vrnili v tekmo. Do končnice smo bili izenačeni z nasprotno ekipo, nato pa smo v zadnjih minutah naredili preveč začetniških napak in bili nepotrpežljivi v napadu. To nas je stalo novih točk. V naši igri se je močno poznala tudi odsotnost Dina Murića. Upam, da bo ekipa kmalu popolna, da se bomo lahko pripravljali na prihodnje tekme.

ŠENTJUR : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 82:70 (29:16, 10:22, 18:18, 25:14)

Šentjur: Habat 7, Špan 16, Tabak 6, Đapa 17, Samac 15, Mitrović 5, Ledl 8, Ahmedović 8.

GGD Šenčur: H. Rizvić 12, Bubnić 9, Novak 7, R. Rizvić 12, Martinčič 10, Kralj 6, Strmčnik 14.