Brez možnosti v Škofji Loki

O tekmi 3. kroga lige Nova KBM, kaj veliko ne gre izgubljati besed. Po povratku s prvega turnirja ABA 2 lige je ekipa GGD Šenčur ostala brez štirih igralcev. Murić, Zulić in Đapa so zboleli, še vedno pa je v procesu rehabilitacije Ožegovič, ki je v Subotici staknil poškodbo gležnja. Praktično brez centrske igre, se Šenčurjani niso mogli kosati z izjemno razpoloženo četico trenerja Luka Bassina. LTH Castings je pred polno dvorano že po prvi četrtini vodil z 28:17, do polčasa je bila prednost domačih že 20 točk. Bolj ali manj je bilo jasno, da je škofjeloška ekipa, ne samo dobro razpoložena, ampak tudi željna, motivirana in nadvse energična. Domači so zadevali, skakali in na koncu zmagali s kar 36 točkami razlike (108:72). GGD Šenčur je bil slabši v skokih, še posebno pa bode v oči mizeren met z razdalje. Le štiri zadete trojke od 34 poskusov, nikoli ne more biti kaj več kot bridek poraz.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Čestitam ekipi LTH Castingsa za zmago, saj je bila bistveno boljša vseh 40 minut. To ni opravičilo, ker smo bili oslabljeni, ampak to, ker se igralci niso borili. Resda smo utrujeni zaradi turnirja ABA 2 lige, ampak vseeno je nedopustno, da ni bilo energije, predvsem v obrambi, saj smo prejeli 108 točk. Ritem je takšen kakršen je, in upam, da bomo v petek proti Podčetrtku igrali s celotno postavo.«

LTH Castings – GGD Šenčur 108:72 statistika