ČEHOM VRNILI MILO ZA DRAGO

V peti tekmi pokala Alpe Adria so košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe brez težav premagali  češko ekipo Sluneta in ji tako vrnili poraz, ki so ga zabeležili meseca oktobra v mestu Usti nad Labem.

Za zmago s 103:77 kar je najvišja Šenčurjeva zmaga v letošnji sezoni, vsaj kar se tekem najvišjega nivoja tiče, je bila zaslužna vsa ekipa, v kateri je prevladovala ekipa igra. Nesebičnost domačih košarkarjev je prinesla vodstvo že v prvi četrtini (23:18). Dobro nadzorovan skok in kreativna napadalna igra, ki je omogočala mete od zunaj ter igro pod košem, je Čehom v nadaljevanju povzročala nemalo težav. Z izjemo Američana Devanteja Wallace-a, so bili gostje nerazpoloženi oziroma je Šenčurjeva igra povsem onemogočila napadalne akcije Slunete. Že ob polčasu se je izkazal nov košarkar v dresu Šenčurja Željko Markovič, ki je pred tednom dni prišel iz Škofje Loke, ob standardno učikovitemu kapetanu Paviču in Marku Popadiću. V drugem polčasu je večjo minutažo pod košem dobro izkoristil Ismet Sefjić, popoln Šenčurjev večer sta podkrepila še Ramo Rizvić in Dino Murič.. Standardno dobra je bila zunanja branilska vrsta (Pavković, Zadnik in Novak) in sledil je največji poraz češke ekipe v letošnji sezoni, ki je trenutno peta v domačem prvenstvu. Šenčur je bil boljši v skoku (54:31), kjer je blestel Murič (10), v metu iz igre (52,9%:44,3) in v podajah (22:18).

Naslednja tekmo bo Šenčur v okviru lige Nova KBM igral v soboto, 8. decembra, ko se bo v gosteh na Polzeli pomeril s Hopsi.

Izjave po tekmi:

Rade Mijanovič: »Zadovoljen sem s tekmo in odnosom vseh igralcev. Igrali smo čvrsto, kar se je poznalo pri skokih. Zaslužili smo si to zmago

Smiljan Pavič: »To je bila odlična tekma. Vsi smo pokazali srce in borbo. Gledamo naprej in točno tako moramo nadaljevati sezono

Antonin Pistecky, trener Slunete: »Šenčurju čestitke za zmago, ki je bil boljši. Zame je to razočaranje. Naš odnos me je razočaral. Uvodni dve minuti sta bili dobri, potem pa smo razpadli. V obrambi nismo mogli braniti prav ničesar. Moramo se pogovoriti. Zmagali smo zadnjih osem tekem in tega danes nisem pričakoval. Morda so moji igralci podcenjevali Šenčur, a prav to sem jim zabičal pred tekmo, da ne smejo. Zmaga zasluženo ostaja v Sloveniji