ČLANI Z ZMAGO V TIVOLIJU ZAČELI SEZONO 2021/22

Novinci v prvoligaški druščini, košarkarji Nutrispointa Ilirije, so morali v uvodnem krogu lige Nova KBM priznati premoč izkušenejšim gostom iz Šenčurja, ki so po boljšem zaključku tekme v dvorani Tivoli zmagali z 81:74. Čeprav je Gorenjska gradbena družba vodila večji del srečanja, je zmago potrdila šele v zadnji četrtini, ko je v ospredje stopil prvi strelec tekme Jan Rebec. Osemindvajsetletni branilec je v zadnjih šestih minutah tekme dosegel 13 od svojih 25 točk. Po rezultatu 64:68 je najprej v zaporedju dosegel osem točk - koš in dve trojki, do prednosti 64:79 pa je vknjižil še eno trojko (skupno za tri 7:11) ter dva prosta meta. Ob sedmih podajah in metu iz igre 8:13 je Rebec dosegel najvišji statistični indeks uvodnega kroga lige Nova KBM (32).

Za GGD Šenčur je 19 točk prispeval še Ramo Rizvić (met 8:10), pri domačih pa je Blaž Habot dosegel 24 točk (met 8:11, 8 skokov).

V drugem krogu, 8. oktobra, bo GGD Šenčur gostil ekipo Helios Suns.

NUTRISPOINT ILIRIJA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 74:81 (19:22, 15:22, 19:12, 21:25)