DOBRA OBRAMBA IN LAHKA ZMAGA NA NAJDALJŠEM GOSTOVANJU

Dvoboj sosedov na prvenstveni razpredelnici ni vnaprej kazal zmage izkušenih Gorenjcev, ki so bili v tej sezono poraženi trikrat, košarkarji iz Podčetrtka pa le enkrat. Že ob polčasu je bilo pri zaostanku 20 točk jasno, da zmaga tokrat ne bo ostala v domači dvorani. Gorenjska gradbena družba Šenčur je pustila uvodni koš domačinom, nato pa so v petih minutah dosegli izid 18:2, ki je pravzaprav že odločil tekmo. Šenčurjani so prednost brez težav obdržali, v drugi tretjini pa nato povedli s 45:23, ter tik pred polčasom za 23 točk . V tretji četrtini je prednost Šenčurja narasla celo na 27 točk (36:63, 40:67), zato dvoma o zmagovalci resnično ni bilo več. GGD Šenčur je na tekmi ukradel kar 12 žog, od tega Jan Novak pet. Varovanci trenerja Kosta Subotiča so dosegli šest skokov več in tri asistence ter imeli za osem odstotkov boljši met iz igre.

Strelsko so bili najbolj razpoloženi Dino Murić 18 točk ter Ramo Rizvić in Nejc Martinčič po 16. Slednji je zadel tudi štiri trojke.

V naslednjem krogu se bodo Šenčurjani v domači dvorani, v soboto, 21. novembra v gorenjskem derbiju pomerili s Triglavom.

Konstantin Subotič: »Z najdaljšega gostovanja se vračamo s pomembno zmago. Čestitke vsem igralcem za dober pristop in pravo dozo energije. To je rezultat timskega dela in sodelovanja. Že gledamo naprej.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 70:88 (15:28, 19:27, 17:17, 19:17)

Terme Olimia Podčetrtek: Švigelj 7, Maček 5, Čebular 14, Cerkovnik 13, Atanacković 12, Vasilić 5, Strnad 6, G. Škorjanc 4, Popadić 4.

Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 11, Novak 9, Murić 18, R. Rizvić 16, Martinčič 16, Kralj 9, Daneu 3, Strmčnik 6.