HELIOS ŠE DRUGIČ PORAŽEN

Tekma v Šenčurju ni bila ključna, ekipi sta igrali za prestiž in Gorenjska gradbena družba Šenčur je postala edina ekipa, ki je Domžalčanom še drugič zadala poraz.  Po zmagi meseca decembra v  Domžalah (74:77), se je tudi drugo soočenje teh dveh ekip končalo s slavjem Gorenjcev. Pri GGD Šenčurju je manjkal poškodovani Ramo Rizvić, pri Domžalčanih pa prvi organizator igre Daniel Vujasinović ter Aljaž Bratec. Ob polčasu je imel GGD Šenčur rahlo prednost (39:34), pred začetkom zadnjega dela igre pa je bil rezultat poravnan na 53. Pet minut pred koncem je Jan Novak dosegel štiri zaporedne točke, GGD Šenčur je povedel za šest (66:60), gostujoči trener Dejan Jakara pa je zahteval minuto odmora. Dobro minuto pred koncem je Dražen Bubnić zadel trojko, Američan Kelly je vrnil z navadnim košem, rezultat pa se v zadnji minuti ni več spremenil. Za končno zmago s 70:64 je bil pri GGD Šenčur najbolj zaslužen Dino Murić, ki je dosegel deseti dvojni dvojček v sezoni (16 točk + 12 skokov). Domači so bili boljši pri asistencah (22/14), pridobili pa so tudi štiri žoge več.

V ligo za prvaka so se uvrstili: Krka, GGD Šenčur, Helios Suns, Rogaška in Cedevita Olimpija. V boju za preostalo mesto sta še Šentjur in Podčetrtek.

V zadnjih dveh krogih bo GGD Šenčur gostil igralce iz Podčetrtka ter gostoval pri Triglavu.

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : HELIOS SUNS 70:64 (21:15, 18:19, 14:19, 17:11)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 6, Bubnić 10, Novak 8, Rojc 9, Murić 16, Martinčič 9, Kralj 5, Strmčnik 7.

Helios Suns: Ferme 16, Orel 6, Oman 3, Sekulović 10, Joseph 5, Mahkovic 6, Keely 16, Prepelič 2.