PORAZ NA POLZELI ŠENČUR ODDALJIL OD LIGE ZA PRVAKA

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe v zadnjih krogih lovijo vozovnico za pot v ligo Telemach za prvaka. Po zmagi doma na LTH Castingsom, je sledilo gostovanje na Polzeli. Resda je Šenčur vodil večino tekme, pa so Gorenjci morali priznati Hopsom, s čimer so na široko odprli vrata Heliosu in Zlatorogu, da si priborita eno od prvih treh mest in se tako uvrstita naprej. Na lestvici še naprej prepričljivo vodi Rogaška.

Čeprav so gostje tekmo dobro odprli, po izenačeni prvi četrtini odšli na odmor ob polčasu s kar osmimi točkami prednosti, pa so se v drugem delu gostitelji razigrali. Tretjo četrtino so namreč Polzeljani dobili s kar 25:12 in tako poskrbeli za dramatično končnico. Šenčur je tri minute pred koncem spreobrnil rezultat in povedel za šest točk. Polzelani se niso predali in na krilih Čupa in Kosija iztisnili zmago, ki je bolj kot nagrada za domače pomenila močno grenak priokus za Šenčurjane.

V 18. krogu bodo Hopsi 8. marca gostovali pri Rogaški (19.00), isti dan pa Šenčur Ggd ob 20. uri gosti Lastovko.

HOPSI – ŠENČUR GGD 84:81 (17-17, 22-30, 25-12, 20-22)