V 15. krogu lahka zmaga proti Šentjurju

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur ni imel veliko težav na poti do nove zmage, s katero so je začasno prebil na drugo mesto lestvice. Le v prvi četrtini je bil izid tesen, za točko so jo dobili gostje, potem pa je bil promet vse bolj enosmeren in GGD Šenčur je do konca tekme prišel do visoke prednosti in zmage.

Že do polčasa so tako domači prišli do 18 točk naskoka, gostje pa niso več mogli računati na ugoden izid. Razlika se je nenehno po malem povečevala, domači niso popuščali in tako so si najvišjo prednost 35 točk priigrali pri izidu 102:67 dve minuti pred koncem, zatem so gostje le še nekoliko kozmetično popravili izid. S 104 doseženimi točkami je GGD Šenčur izenačil najbolj učinkovito napadalno tekmo (oktobra 2021 proti Zlatorogu 104:85), hkrati pa je še tretjič presegel stotico.

Jan Strmčnik z 18 in Emir Ahmedović s 15 točkami sta bila najboljša pri domačinih, še 12 točk je dodal Jan Rebec.

GGD Šenčur naslednjo tekmo čaka 24. januarja, ko bo v zaostali tekmi 13. kroga gostili ECE Triglav.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Izkoristili smo slabši večer Šentjurja, ki je pred dnevi igral težko tekmo v Domžalah. Mi imamo večje število igralcev v rotaciji in igrali smo v svojem ritmu. Vsi igralci so dobili priložnost. Zelo sem zadovoljen z mlajšimi, ki so bili sijajni

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ŠENTJUR 104:78 (24:25, 34:15, 25:19, 21:19)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegović 10 (0:1), Murić 6, R. Rizvić 8 (1:1), Strmčnik 18 (1:1), Ahmedović 15 (1:1), Ivković 5 (2:2), H. Rizvić 8, Martinčič 9, Malovčič 5 (1:2), Tešić 4, Daneu 4, Rebec 12.

Šentjur: Brunčević 11 (0:1), Popović 15 (4:6), Tomažič 19 (3:4), Rikalo 7 (2:2), Đapa 16 (3:3), Tabak 2, Držić 8.