MILOŠ VARAGIČ ZADEL ZA ZMAGO

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so v dramatični končnici vpisali prvo zmago v Ligi Nova KBM za obstanek. Na papirju verjetno najbolj pričakovano, saj so gostili zadnjeuvrščeni Portorož, ki je dosedaj najslabša ekipa prvenstva. Šenčur je z zmago pri izkupičku 7 zmag in 4 porazi.

Čeprav je večji del tekme kazalo na precej lahko zmago domačih, ki so vodili večji del dvoboja, ob polčasu s +10, so se gostje ob koncu povsem približali in bili na pragu senzacije. V zadnji minuti so prišli do vodstva, veselje pa jim je preprečil Miloš Varagič, ki je dve sekundi pred koncem zadel zmagoviti koš za 75:74.

Najboljši strelec tekme je bil z 32 točkami Portorožan Tim Škerbec, pri domačih jih je 16 dosegel Sead Hadžifejzović.

V drugem krogu 25.3. bo Šenčur GGD gostoval v Škofji Loki.

ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA : PORTOROŽ 75:74 (23:14, 18:17, 17:18, 17:25)

Hadžifejzović 16 (8 skokov), Karavdić 11, Čičić 10; Škerbec 32 (9 skokov), Katonar 19 (8 skokov), Borse 10 (5 skokov).

STATISTIKA

Gregor Vodenik, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:

"Priložnost za igro so dobili vsi igralci. Zmago, ki smo jo pričakovali, smo si vzeli v zadnjem napadu. Z mislimi smo že pri naslednji tekmi."