Nepotreben poraz v Rogaški Slatini

Vedno neugodna dvorana v Rogaški Slatini se je ponovno izkazala za prav takšno. Konec koncev je o tem že pred gostovanjem govoril kapetan Gorenjske gradbene družbe Šenčur Dino Murić. Eden najbolj pomembnih ciljev pred tekmo je bil upočasniti oziroma ustaviti tri najboljše košarkarje Rogaške, Njegoša Sikiriša (BIH), Jordana Sessiona (ZDA) in Davida Kralja. Vsi tirje so odlično odgovorili pred domačimi gledalci, saj so GGD Šenčur skupaj natresli 63 točk, od skupno 84. Ob polčasu je GGD Šenčur zaostajal za 19 točk (45:26) in možnosti za zmago so usihale kot poletne dežne kapljice. Nekaj svetlih trenutkov je prišlo po seriji košev Rudoviča, Ožegoviča, Đape in Malovčiča, ko je pred zadnjo četrtino semafor kazal 56:48. Namesto želenega preobrata je Rogaška ustrezno odgovorila in zadnjo četrtino dobila s kar 28:19 in z zmago s 84:67 prišla do druge letošnje. Prav tako dve ima GGD Šenčur, ki ga v naslednjem 6. krogu, v soboto, 4. novembra čaka gostovanje v Šentjurju.

Rogaška je imela bistveno boljši odstotek meta iz igre (57%/38%) in imel več pridobljenih žog (13/6). Šenčurski košarkarji so bili boljši v skoku, od tega kar 14 napadalnih, a je bilo to premalo za zmago v gosteh.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Mislim, da je že v prvem polčasu bilo jasno, kam vodi tekma. Rogaška ja zasluženo zmagala, saj je že v prvem polčasu močno prevladovala. Mi smo v tretji četrtini igrali malce bolj agresivno in prišli do manjše razlike. V zadnji četrtini žal nismo imeli dovolj moči. Ponovno smo pokazali, da smo na gostovanjih povsem druga ekipa, saj igramo brez energije in koncentracije. Do naslednje tekme, ko ponovno gostujemo, moramo to popraviti.«