Ob četrti zmagi boljši od Zlatoroga

Gorenjska gradbena družba Šenčur je po četrti zmagi (4-1) v državnem prvenstvu začasno skočil s tretjega na drugo mesto, medtem ko Laščani še naprej ostajajo pri dnu lestvice z le eno zmago po petih kolih.

Gostujoči košarkarji so držali ritem z domačimi zgolj v prvi polovici prve četrtine, ko so še vodili (11:9), nato pa je Šenčur stopnjeval ritem in ob koncu četrtine prišel do +11. Prednost so nato zadržali tudi v drugi četrtini, v kateri so sicer povedli za 15 točk (42:27), na odmor pa so varovanci Miljana Pavkovića odšli s prednostjo devetih točk. Zmaga domačih kljub nekaterim serijam gostov iz Laškega ni bila ogrožena, prednost pa je ves čas nihala med sedmimi in 15 točkami tudi v tretjem delu igre. Košarkarji GGD Šenčur so na koncu celo dosegli stotico in zanesljivo vpisali četrti par točk v tem delu tekmovanja.

Pri domačih sta bila najbolj učinkovita Ramo Rizvić (21 točk) in Jan Rebec (19), 16 jih je dodal tudi Emir Ahmedović. Pri gostih so trije košarkarji presegli dvomestno število točk.

Košarkarji GGD Šenčur bodo v petek, 5. novembra, v 6. krogu gostovali v Šentjurju.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Pomembna zmaga. Bili smo kar nervozni, ker je poraz v preteklem krogu pustil posledice. Zadovoljen sem z odnosom in reakcijo igralcev, pa čeprav obramba ni bila dobra. Igralcem Zlatoroga smo pustili preveč prostora, kar so dobro izkoriščali. Smo pa dobro izkoristili višino, ker so gostje igrali brez poškodovanega Miljkovića. Čestitam Zlatorogu na dobri tekmi, mojim igralcem pa za zasluženo zmago.«

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ZLATOROG LAŠKO 104:85 (31:20, 18:20, 26:23, 29:22)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ivković 3, H. Rizvić 9 (1:2), Ožegovič 13, Rojc 6 (2:2), R. Rizvić 21 (5:5), Martinčič 9, Malovčič 4 (2:2), Tešić 2, Daneu 2 (2:2), Rebec 19, Ahmedović 16.

Zlatorog Laško: Jančar Jarc 11 (1:1), Medved 8 (2:2), Kerič 15 (2:4), Filipič 7 (4:4), Pirš (0:2), Kalan 11, Copot 6, Kellner 6, Grušovnik 15 (1:1), Dragan 4, Tratar 2.