Oslabljeni blizu zmagi v Dečinu

Člani Gorenjske gradbene družbe Šenčur so na tretjo tekmo letošnje sezone pokala Alpe Adria odpotovali brez petih pomembnih igralcev (brata Rizvić, Ahmedović, Martinčič in Strmčnik), a kljub tesnemu porazu pustili dober vtis na severu Češke. Ambiciozni cilji so se v mednarodnem tekmovanju na hitro deloma razblinili, a je zavoljo prve zmage, še vse dosegljivo. Vseskozi je bil dvoboj izenačen, dober napadalni skok kjer se je izkazal Alen Malovčič (skupaj 13 skokov), je GGD Šenčur držal v igri. Domača ekipa je v zadnjo četrtino vstopila s prednostjo osmih točk (62:54), a že po treh minutah je GGD Šenčur vodil. Izjemen je bil Jan Rebec, ki je na koncu vpisal 27 točk, a prav  Rebec je tri sekunde pred koncem zgrešil trojko za morebitni podaljšek.

Miljan Pavković: »V to tekmovanje smo vstopili z ambicijami, a so na presekale nekatere poškodbe. V drugem delu skupinskega tekmovanja si bomo poskušali izboriti napredovanje. To tekmo smo igrali z veliko energije. Igrali smo dobro, le na koncu je padla osredotočenost. Naš nasprotnik si je zaslužil zmago.«

Vojin Ivković: «Čestitam nasprotniku. Tukaj nismo bili z vsemi igralci in tega smo se zavedali. Odločno smo začeli tekmo, a smo bili v prvem polčasu vseeno premehki. V drugem polčasu je bila obramba dobra, a je bilo to vseeno premalo za zmago.«

BK ARMEX Děčín – KK GGD Šenčur 86:83 (14:12, 27:25, 21:17, 24:29)

Děčín: Pomikálek and Šiška each 24, Svoboda 13, Prahl 9, Kroutil 5, Žikla 4, Mach 3, Bobek and Sertić each 2, Randýsek 0

GGD Šenčur: Rebec 27, Malovčić 15, Rojć 13, Ozegović 12, Tešić 7, Daneu 5, Ivković 4, Čorić 0