Zelo pomembna zmaga v Štorah proti Šentjurju

Šentjurska dvorana na Hruševcu bo kmalu nared, zato so košarkarji Šentjurja šele v šestem krogu prvič igrali pred domačimi navijači. Pravzaprav niso igrali doma, ampak je tekmo gostila dvorana v Štorah, v kateri pa je domačim zmago odnesla četica trenerja Miljana Pavkovića. Po preteklem porazu v Rogaški Slatini je Gorenjska gradbena družba Šenčur dobro treniral in logično, odpravljal napake, ki so bile prisotne na prejšnjih tekmah. V Štorah je bilo izenačeno do polčasa, ko je za pomemben koš in dvig samozavesti trojko z desnega kota zadel Jan Novak. GGD Šenčur je v tretji četrtini, po koših Ožegoviča, Murića in Novaka naredil delni izid 11:2. Kasneje je trojko zadel Martinčič in prednost je narasla na 17 točk (48:65). V zadnji četrtini domači košarkarji niso prišli bližje kot na osem točk razlike, zatorej je bila tretja zmaga GGD Šenčur povsem zaslužena.

Odlično je odigral kapetan Dino Murić, ki je vpisal nov dvojni dvojček (20 točk + 10 skokov), dvomestna sta bila še Jan Novak, 15 točk in Gaber Ožegovič, 11 točk.

Liga Nova KBM, 6.krog:

ŠENTJUR – GGD ŠENČUR 71:82 statistika

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Ta dvorana Green Steel v Štorah je odlična in uživali smo na tekmi. Igrali smo proti ekipi Šentjurja, ki letos igra dobro in ima odličnega trenerja, prav tako igralce. Po porazu proti Rogaške, smo se poskušali dvigniti, naredili smo analizo in z reakcijo mojih igralcev sem zelo zadovoljen. Če bosta energija in pristop takšna tudi v prihodnje, bodo tudi rezultati boljši. Šentjurju želim veliko sreče v nadaljevanju sezone.«