POMEMBNA ZMAGA V ŠENTJURJU

Šentjur je doživel četrti poraz na zadnjih štirih tekmah, hkrati drugega v tej sezoni proti tekmecu za preboj med prvih pet ekip.

Na drugi strani so košarkarji Gorenjske gradbene družbe zabeležili tretjo zmago v štirih nastopih ter se s šestim parom točk dokončno vključili v boj za zgornjo polovico. Po nepopolnem 12. krogu - Krko v nedeljo čaka gostovanje v Laškem - imajo štiri ekipe od tretjega do šestega mesta po šest zmag.

GGD Šenčur je do dveh točk prišel lažje, kot kaže končni rezultat. Po izenačenem prvem polčasu je v nadaljevanju zaigral bolj čvrsto in kombinatorno ter si z ekipno predstavo hitro priigral lepo prednost. Pred zadnjimi desetimi minutami je ta znašala enajst točk, sredi zadnje četrtine pa že 79:57.

Prvi strelec tekme je bil gostujoči branilec Marko Popadić, ki je dosegel 24 točk ob metu 5:6 za tri točke. Veljko Brkić je prispeval 16 točk, Dino Murić pa 13 (7 skokov). Pri domačih, ki so zadeli trinajst trojk, je Jan Rebec zbral 16 točk (trojke 4:6).

Prva SKL se bo nadaljevala 4. januarja, ko bo GGD Šenčur gostil Rogaško.

ŠENTJUR : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 83:90 (21:25, 20:17, 14:24, 28:24)

Šentjur: Vlahović 11, Strmčnik 5, Špan 11, Pešić 4, Držić 2, Haynes 11, Rebec 16, Čebašek 11, Ahmedović 12.

GGD Šenčur: Bubnić 7, Novak 11, Rojc 12, Murić 13, Popadić 24, Brkić 16, Pavić 4, Jurček 3.