Rekordna zmaga v Podčetrtku

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja so v Podčetrtku zanesljivo zabeležili četrto zmago v ligi za prvaka in so še korak bližje prednosti domačega parketa v končnici, saj so na lestvici pri vrhu. Zmaga s 40 točkami razlike je najvišja za GGD Šenčur v letošnji sezoni.

Do odločilne prednosti so varovanci Miljana Pavkovića prišli v drugi četrtini, ki so jo dobili za 14 točk in se po polovici obračuna tekmecem odlepili za 22 točk. V nadaljevanju tekme se razmerje moči na parketu ni spremenilo, GGD Šenčur pa je mirno krmaril do pomembne zmage. Tudi drugi del dvoboja so prepričljivo dobili Šenčurjani, tokrat za 18 točk, ki so prevladovali v vseh prvinah igre. Varovanci Miljana Pavkovića so dobili skok s 47:20, imeli odličen izkoristek meta iz igre (57%), med tem ko so domači iz igre zadeli le tretjino metov.

Pri GGD Šenčurju so se vsi, ki so igrali tudi vpisali med strelce, z najboljšim indexom pa se lahko pohvali Srdjan Tešić, ki bo tudi nosilec mladinske ekipe na zaključnem turnirju državnega prvenstva.

GGD Šenčur bo naslednjo tekmo igral v domači dvorani, 20.4. proti Cedeviti Olimpiji.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »Čestitam igralcem za odličen odnos od samega začetka tekme. Moram priznati, da smo izkoristili slab dan domače ekipe in na ta način tudi prišli do lahke zmage. Čaka nas še veliko pomembnih tekem do konca lige za prvaka. Ta tekma nam je v veliko spodbudo

TERME OLIMIA PODČETRTEK : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 51:91 (20:28, 13:27, 9:18, 9:18)

Terme Olimia Podčetrtek: Muratović, Williams 3, Čebular 4, Atanacković 12, Vasilić 10, Pamič 1 (1:2), Strnad 4 (2:2), Škorjanc, Boršič 2 (0:1), Švigelj, Škorjanc 12 (2:4), Kitak 3.

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Rojc 10 (4:4), Murić 10 (2:5), R. Rizvić (3:3), Rebec 5, Ahmedović 8, Ivković 2, Ožegović 11 (2:2), Martinčič 11 (2:2), Malovčič 5 (1:1), Tesić 12, Daneu 4.