ROGAŠKA V ZADNJH MINUTAH DO ZMAGE

Rogaška tudi po tretjem nastopu v ligi Nova KBM za prvaka ostaja neporažena, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa je doživel drugi poraz. Podobno kot njuni prejšnji dve tekmi v tej sezoni, je bila tudi ta napeta in izenačena do konca, razlika osmih točk 76:68 pa je bila tudi najvišja prednost na tekmi. Do nje je Rogaška prišla z delnim izidom 11:0 v zadnjih treh minutah. Tako kot je ob koncu tretjega in na začetku zadnjega dela nadoknadila zaostanek sedmih točk (od 48:55 do 60:55), je v zaključku tekme s čvrsto obrambo zaprla vse dohode do svojega koša. Zaostanek 65:68 je v minuti in pol obrnila v vodstvo 70:68, v izdihljajih tekme pa je GGD Šenčur dotolkla še s črte prostih metov.

Obe ekipi sta nastopili precej oslabljeni. Domači trener Damjan Novaković je imel na voljo vsega sedem igralcev, med katerimi sta izstopala David Nichols z 21 točkami (met 8:14) ter Luka Igrutinović z dvajsetimi (7 skokov), pri gostih, ki so večino tekme nastopili z osmimi posamezniki, pa je Dino Murić ponovno dosegel dvojni dvojček - 21 točk in 10 skokov.

Gorenjska gradbena družba Šenčur bo 18. marca gostila Cedevito Olimpijo.

Konstantin Subotič, trener GGD Šenčur: »Na pričakovano izenačeni tekmi je Rogaška v končnici kaznovala vsako našo napako in zmagala. Ne glede na skrajšano rotacijo, smo imeli svojo priložnost in dobre trenutke v igri. Najbolj pomembno je, da so igralci ponovno prikazali svoj maksimum in da je bil pristop ekipe pravi. Na tem bomo gradili še naprej.«

ROGAŠKA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 76:68 (15:19, 20:23, 16:13, 25:13)

Rogaška: Vujačić 6, Nichols 21, Igrutinović 20, Zupan 8, Gabrovšek 11, Šantelj 6, Blackshear 4.

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Bubnić 11, Novak 7, Rojc 6, Murić 21, Martinčič 6, Fifolt 4, Kralj 11, Strmčnik 2.