GGD ŠENČUR V ČETRTFINALU IZENAČIL PROTI HELIOSU

Odločitev o četrtfinalistu iz dvoboja Helios Suns - Gorenjska gradbena družba Šenčur bo padla na tretji tekmi v soboto ob 16.15, v Domžalah. Helios Suns je prvo tekmo dobil s 70:62, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa drugo na svojem parketu s 70:56.

Gorenjci so do zmage prišli povsem zasluženo, saj so vodili večji del srečanja, predvsem pa so bili prepričljivo boljši v bitki pod obročema. Skok so dobili kar z 48:28. Gorenjska gradbena družba Šenčur je v napadu ujel 15 žog, Helios Suns zgolj tri.

Posledično so domači zlahka ustavili poskus preobrata gostov, ki so se ob izteku tretje četrtine približali na 52:46. V nekaj minutah so Šenčurjevi košarkarji prednost povišali na 64:48 in tekmo mirno pripeljali do konca.

Jan Novak je bil s 14 točkami, 7 skoki ter prav toliko podajami najbolje ocenjeni igralec tekme (26). Dražen Bubnić je dosegel 13 točk, po 11 pa sta jih zbrala še Hasan  Rizvić in David Kralj. Tokrat je bil izjemen mladi Srdjan Tešić, ki je ob osmih točkah nabral še zanj rekordnih 14 skokov.

Konstantin Subotič: »V zelo zahtevni tekmi smo povsem zasluženo zmagali. Iskreno čestitam igralcem za prikazano igro, saj so dali svoj maksimum, kar je zame najpomembnejše. Žal je predčasno zaradi poškodbe parket zapustil Martinčič in to je za našo ekipo še en udarec pred nadaljevanjem. Kljub vsem težavam smo v igri za polfinale. Moramo se dobro odpočiti in čim boljše pripraviti za soboto.«

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR (5) : HELIOS SUNS (4) 70:56 (12:16, 27:14, 14:16, 17:10)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 11, Bubnić 13, Novak 14, Rojc 2, Martinčič 5, Kralj 11, Tešić 8, Strmčnik 6.

Helios Suns: Ferme 15, Bratec 3, Oman 2, Sekulović 14, Mahkovic 15, Prepelič 4, Keely 3.