Sezona končana, Rogaška boljša v dveh tekmah

Košarkarji Rogaške so prvi polfinalisti lige Nova KBM. Serijo na dve zmagi proti drugo uvrščeni ekipi lige za prvaka GGD Šenčur so rešili že po drugi tekmi. Na domačem parketu so premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur s 87:72.

Rogaška se bo v polfinalu prav tako na dve zmagi pomerila z zmagovalcem dvoboja med Krko in Cedevito Olimpijo. Prvo tekmo v Novem mestu so prepričljivo dobili Ljubljančani.

Slatinčani, ki so nastopili brez Terryja Armstronga, na začetku tekme pa se je poškodoval še Domen Bratož, so do zmage prišli v zadnji četrtini, ki so jo z zbrano in preudarno igro dobili z 29:13. Podobno enako se zgodilo tudi na prvi tekmi v Šenčurju, ko so igralci Rogaške zaostanek sedmih točk, v zadnjih sedmih minutah spremenili v zmago.

Na drugi četrtfinalni tekmi sta si ekipi menjavali v vodstvu. Po prvi četrtini je GGD Šenčur vodil za tri (18:21) in po 15 minutah imel celo prednost 11 točk (27:38), ob koncu polčasu je bila prednost gostov pet (35:40). Morda je imel  GGD Šenčur rahlo pobudo, a so domači vztrajali in pred zadnjo četrtino zaostajali le za točko (58:59. Odločilni trenutek je bil v uvodnih minutah zadnje četrtine, ko si je Rogaška v dveh in pol minutah priigrala prednost za 70:61. GGD Šenčur ni več zmogel preobrata. Za končnih 87:72 je bil pri Rogaški najbolj učinkovit Daishon Smith s 24 točkami, Ronald Jackson pa je 16 točkam dodal še 15 skokov. Pri GGD Šenčurju je bil najboljši strelec Jan Rebec z 19 točkami, Dino Murić jih je dodal 17 in še 10 skokov, Nejc Martinčič pa jih je dosegel 14.

2. tekma četrtfinala: Rogaška - GGD Šenčur 87:72

•   GGD Šenčur je dobil 1. in 2. četrtino ter ob polčasu vodil za pet točk (35:40). Rogaška je dobila 3. četrtino za štiri in zadnjo s kar 29:13.
  •   Tudi na prvi četrtfinalni tekmi v Šenčurju je bila usodna zadnja četrtina (21:31)
  •   Rogaška je v prvih štirih minutah zadnje četrtine zadela 4 trojke
  •   Skok 39/29 ... asistence 21/25 ... blokade 3/4
  •   Prosti meti: Rogaška 16/19, GGD Šenčur 5/7

ROGAŠKA (7) : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR (2) 87:72 (18:21, 17:19, 23:19, 29:13)  *2:0

Rogaška: Smith 24 (3:3), Močnik 3, Vujačić 18 (5:5), Šikanič 6 (1:2), Zupan 11, Primorac 9 (2:3), Jackson 16 (5:6).

Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 6, Ožegovič 2, Rojc 2, Murić 17, R. Rizvić 5, Martinčič 14 (1:2), Tešić 2, Rebec 19 (3:3), Ahmedović 5 (1:2).