Tesna proti Cedeviti Olimpiji

Še pred tekmo je vodstvo kluba obdarilo zvestega navijača GGD Šenčur Tadeja Horvata in mu, še dodatno, s skupinsko fotografijo košarkarjev obeh ekip, močno polepšalo dan. Tadej je na družbena omrežja zapisal: »Zelo ste me presenetili. Hvala vsem igralcem za podpisan dres. In še zmagali smo. To je bil eden od mojih najlepših dni. Hvala. Hvala

Na gorenjskem parketu se je od prve do zadnje minute odvijal ogorčen boj za vsak košček igrišča. Po izjemno izenačeni tekmi pa je smetano na koncu pobrala domača zasedba. Odločilen koš je devet sekund pred koncem razburljivega dvoboja postavil Gaber Ožegovič, ki je zadel tri točke.

V izdihljajih tekme je sprva kazalo na zmago Ljubljančanov, ki so v 38. minuti po točkah Žige Daneva povedli z 79:74. A domači košarkarji se niso predali, po trojki Dina Murića so 38 sekund pred koncem rednega dela tekmo izenačili na 81:81. Ljubljanska ekipa je zahtevala minuto odmora. Po njej je Marko Radovanović 18 sekund pred koncem dvoboja zadel oba prosta meta za vodstvo s 83:81, po domači minuti odmora, pa je Ožegovič devet sekund pred koncem zadel trojko za tesno zmago.

Gorenjska gradbena družba Šenčur, ki je dosegel četrto zmago v ligi za prvaka, je bil najbolj učinkovit Murić z 20 točkami in 12 skoki – to je šesti dvojni dvojček v ligi za prvak, 16 točk je dosegel Ramo Rizvić, 12 Jan Rebec, 11 pa  Nejc Martinčič.

Gorenjska gradbena družba Šenčur bo 27. aprila gostil Nutrispoint Ilirijo.

Miljan Pavković: »To je bila zelo pomembna zmaga za našo ekipo. Proti talentirane ekipe smo pričakovali težko tekmo. Igra ni bila najboljša in mučili smo se vso tekmo. Na koncu nas je tudi sreča malce obdarila.«

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : CEDEVITA OLIMPIJA 84:83 (24:25, 22:22, 13:13, 25:23)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 8, H. Rizvić 4 (2:2), Rojc 6 (4:5), Murić 20 (6:8), R. Rizvić 16 (2:2), Martinčič 11 (1:2), Rebec 12 (2:3), Ahmedović 4, Daneu 3.

Cedevita Olimpija: Duščak 15 (2:4), Ščuka 13 (2:2), Radovanović 29 (5:5), Habot 2 (0:1), Mulalić 11 (1:1), Jovanović 3, Daneu 10 (0:2).