V LAŠKEM DO NESREČNEGA PORAZA

Košarkarji Šenčurja so vodili skozi vso srečanje, a v rednem delu dopustili izenačenje Zlatoroga, ki je v podaljšku ostal bolj zbran, hitro povedel ter zmagal na domačem igrišču.

Šenčur je odlično začel tekmo in praktično 39 minut nadzoroval potek tekme proti tekmecu, ki je pred letošnjo sezono močno prevetril svoje vrste. V 35. minuti so Šenčurjani vodili s 64:55, dobri dve minuti pred koncem je bila prednost še vedno s 67:62. Ob nekaj napakah Šenčurja so domači s prostima metoma Rojca izenačili na 67, za zmago pa je v zadnjem napadu zgrešil Popadić. V podaljšku je Zlatorog hitro naredil višjo razliko, pri Šenčurju je upanje s trojko ohranil Martinčič, a je bila vseeno v podaljšku ekipa Zlatoroga precej bolj zbrana.

Nejc Barič (30 točk) in Matej Rojc (16 točk) sta bila pobudnika preobrata, ki je Zlatorog pripeljal do izenačenja na 67:67 ter v podaljšku do vodstva s 78:67. Laščani so v devetih minutah naredili delni izid 23:3. Bržkone pa sta bili usodni dve tehnični napaki, ki sta ju prejela trener Rade Mijanović in klop Šenčurja, ob katerih so domači dobili velik zagon za povratek med žive. Trener Šenčurja je čestital Zlatorogu za borbeno predstavo in dodal, da sta bili tehnični napaki dosojeni iz nerazumljivih razlogov.

Igralci Šenčurja bodo 11. novembra gostili Petrol Olimpijo.