V MESTU PIVA DO 11. ZMAGE

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja so si z devetim parom točk na zadnjih desetih preizkušnjah na stežaj odprli vrata v ligo za prvaka, Zlatorog pa je z desetim porazom zapravil tudi teoretične možnosti za preboj med prvih pet moštev v prvem delu. Gorenjci so temelje za zmago postavili sredi tretje četrtine, ko so z delnim izidom 12:0 prekinili ravnovesje na semaforju. Povedli so s 67:55 in tekmo mirno pripeljali do konca. Odločilno vlogo v tem času je imel prvi strelec 1. SKL Dino Murić, ki je k delnemu izidu prispeval osem od svojih dvanajstih točk v tretjem delu igre.

Murić je s 24 točkami (met 9:13) in devetimi skoki ob koncu znova presegel svoje povprečje v tej sezoni (slabih 20 točk na tekmo), vidne vloge pa so imeli še Jan Novak (15 točk), Hasan Rizvić (12), David Kralj (11) in Jan Strmčnik (10).

Naslednja tekma GGD Šenčur bo 27. januarja, ko v osrčje Gorenjske prihaja ekipa Helios Suns, ki jo v naslednji dneh čaka nastop v mehurčku druge ABA lige v Banji Luki.

Konstantin Subotič: »Čestitke ekipi za pomembno zmago. V drugem delu igre smo se zbrali in predvsem v obrambi popravili napake iz prvega polčasa, kar je bilo v pričakovano težki tekmi, ključ do uspeha. Ponovno smo dokazali, da ekipna igra privede do zasluženih točk.«

ZLATOROG LAŠKO : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 82:94 (19:25, 26:23, 16:25, 21:21)

Zlatorog Laško: Pajk 2, Strel 5, Benson 16, Jereb 8, Požin 10, Glavan 6, Stipaničev 6, Grušovnik 5, Ličen 6, Routt 18.

Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 12, Bubnić 7, Novak 15, Rojc 8, Murić 24, Martinčič 7, Kralj 11, Strmčnik 10.