V ROGAŠKI ODLOČENO V ZADNJIH DVEH MINUTAH

V derbiju sedmega kroga slovenskega prvenstva je Rogaška premagala Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo in se s četrto zmago z njo izenačila pod vrhom Lige Nova KBM. Po zanimivi in nenavadni predstavi je bil rezultat 70:58. Dve minuti in tri sekunde pred koncem tekme je bilo izenačeno na 58. V pričakovanju prav drame pri aktualnih državnih podprvakih, pa je le ta izostala, saj so košarkarji Rogaške naredili delni izid 12:0 in s Šenčurjevim presenečenjem ni bilo nič.

Potem ko je bil prvi polčas več ali manj v znamenju domačih košarkarjev, ki so si že v uvodni četrtini priigrali nekaj košev prednosti in to nadgradili v nadaljevanju, je drugi del postregel z dvema obrazoma. Tretjo četrtino so gostje dobili s 23:7, zadnjo pa domači s 24:6. Pri tem velja omeniti serijo Šenčurja kar 21:0. Po zaostanku v 3. četrtini (43:31) so varovanci Radeta MIjanovića dosegli 21 točk, domačini pa niti ene, ter v zadnjo četrtino vstopili s prednostjo šestih točk. Tekmo je v zadnjih minutah prelomil Mitja Nikolić s trojko za 61:58 ter košem za 65:58.

Nikolić je bil prvo ime tekme. Zbral je 18 točk in 16 skokov (statistični indeks 26), 16 točk je dodal Marko Pajić, na drugi strani pa je bil s 16 točkami najboljši Ramo Rizvić.

V osmem krogu po reprezentančnem odmoru bo Šenčur gostil predlanske prvake iz Domžal, Helios Sunse. Tekma bo v soboto 2.12. ob 19. uri.

ROGAŠKA : ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA 70:58 (18:10, 21:19, 7:23, 24:6)

Nikolič 18 (16 skokov), Pajić 16, Fon 11; Rizvić 16, Murić 12 (7 skokov), Pavić (13 skokov) in Gorjanc po 10.

STATISTIKA

Damjan Novaković, trener Rogaške:

"Za nami je težka borba in pomembna zmaga. Zahvalil bi se navijačem za korektno in dobro navijanje."

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:

"Odigrali smo čvrsto in trdo tekmo, ki je bila izenačena do same končnice. Ključni razlog za poraz je bila preslaba igra v obrambi v zadnjih desetih minutah, ko smo gostiteljem dovolili štiri odprte mete za tri točke."