V SOSEDSKEM OBRAČUNU GLADKA ZMAGA GGD ŠENČURJA

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so se s petim zaporednim parom točk prebili do delitve prvega mesta v 1. SKL. Imajo enako število točk kot Krka. Slednja je pri 88-odstotni učinkovitosti, varovanci Konstantina Subotiča pa so pri 70 odstotkih.

Od gorenjskega derbija ni bilo veliko derbija. Šenčurjani so bili vsaj za razred boljši tekmec in če domači trener v zadnji četrtini ne bi priložnosti ponudil tudi rezervistom, bi bila razlika precej višja. Tako pa so gostje zadnjih deset minut dobili z 31:20 in se kolikor toliko zadovoljni vrnili v Kranj. Vseeno tudi po devetem nastopu ostajajo brez zmage. Šenčur je šele druga ekipa v tej sezoni 1. SKL, ki je presegla mejo 100 točk. Krka je dober mesec nazaj proti Zlatorogu dosegla 111 točk.

Trije domači igralci so imeli statistični indeks 20 ali višji. Hasan Rizvić (index 20) je ob metu 7:9 dosegel 17 točk, njegov brat Ramo Rizvić (index 22) je zbral 15 točk in sedem podaj, Dino Murić (index 26) pa se je izkazal z dvojnim dvojčkom - 16 točk, 12 skokov. Prvi strelec tekme je bil sicer Andrej Stavrov (ECE Triglav) z 21 točkami. Pri obeh ekipah se je devet košarkarjev vpisalo med strelce.

GGD Šenčur 16. decembra čaka zaostala tekma 7. kroga v Domžalah.

Konstantin Subotič, trener GGD Šenčur: »Po izenačenih uvodnih minutah smo z boljšo energijo v nadaljevanju ujeli ritem in prišli do odločilne prednosti. Igrali so vsi razpoložljivi igralci in kljub slabi obrambi v zadnji četrtini smo tekmo mirno pripeljali do konca.«

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ECE TRIGLAV 105:85 (24:19, 34:15, 27:20, 20:31)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 17, Bubnić 5, Novak 6, Murić 16, R. Rizvić 15, Martinčič 16, Kralj 16, Tešić 4, Strmčnik 10.

ECE Triglav: Praljak 6, Ješe 11, Ožegovič 14, Kuralt 8, Stavrov 21, Milašinović 6, Rodič 9, Urbiha 5, Smrekar 5.