Z zmago začeli tekmovanje za pokal Alpe Adria

V mednarodnem tekmovanju za pokal Alpe Adria v letošnji sezoni sodeluje 16 ekip iz šestih držav. Ekipe so razdeljene v štiri skupine po štiri ekipe, kjer se bo vsaka dvakrat pomerila z vsako. V nadaljevanje tekmovanja oziroma v četrtfinale se uvrstita dve najboljši. Članska ekipa Gorenjske gradbene družbe Šenčur je z odliko začela tudi mednarodno tekmovanje, saj so varovanci Miljana Pavkovića za uvod pošteno s hlač stresli enega od favoritov moštvo GGMT Vienna, ki jo vodi nekdanji as Jugoplastike Aramis Naglić. Danes 56 letni Naglič je dvakrat osvojil košarkarsko ligo prvakov in bil s hrvaško reprezentanco srebrn na olimpijskih igrah v Barceloni, je po tekmi, ki jo je GGD Šenčur dobil s 86:67 dejal: »Vedeli smo, da prihajamo v goste k močnemu nasprotniku. Mislim, da je Šenčur najmočnejša ekipa v naši skupini. Morali bi vedeti vsi, da je to popolnoma drug nivo košarke. Bili smo premehki in zato nas je Šenčur kaznoval.«

Uvod v tekmo ni bil strelsko navdahnjen, a so domači košarkarji vseeno povedli z 18:12. Ko je Vienna prišla bližje (24:20), je domači trener zahteval minuto odmora po kateri so domači reagirali enkratno in naredili delni izid 11:0. Košarkarji z Dunaja so odslej Šenčurjevo četico gledali le še v hrbet. Ob polčasu je bilo 39:26. V uvodnih treh in pol minutah je GGD Šenčur dosegel 4 točke, gostje pa nobene in prednost se je le še povečevala. Po minuti odmora so gledalci videli 4 zaporedne trojke. Dve je zadel Strmčnik, za goste pa je dve dodal Siriščević. Po koncu 3. četrtine je GGD Šenčur vodil 61:37. V zadnjem delu igre so gostje prišli na največ -17, ob koncu tekme je semafor kazal 86:67. Pri domačih se je izkazal Emir Ahmetović, ki je dosegel 22 točk ter bil z indexom 22 najbolje ocenjen košarkar tekme.

1.krog liga Alpe Adria Cup:

GGD Šenčur – GGMT Vienna 86:67 (18:12, 39,26, 61:37)

Statistika

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: »V AAC smo želeli začeti z zmago. Zaradi samozavesti je zelo pomembno, kako začneš sezono. Najbolj sem zadovoljen z odnosom igralcem in koliko energije so pokazali na tekmi. Uspelo mi je dobro razporediti minutažo in ta zmaga je zelo pomembna za nadaljevanje, tako v AAC, ko tudi v slovenskem prvenstvu.«

Emir Ahmetović (GGD Šenčur / 22 točk): »Tekma je bila težka, čeprav rezultat tega ne pokaže. Naš odnos je bil vrhunski in na igrišču smo si vsi pomagali vseh 40 minut. Naš trud nam je prinesel zmago.«